Trojan:Win32/Casdet!rfn virüsü

marceIlus

Hectopat
Daha fazla  
1679311586031.png

Daha önce bu programı kurmuştum. O zamanda böyle uyarı vermişti. Yeni bir harici disk aldım. İndirilenleri taşırken bu ZIP dosyasını da taşıdım. Taşırken böyle uyarı verdi. Bu uyarı verdikten sonra ne kadar çok kaldıra da bassam bu uyarı gitmiyor. Her seferinde uyarıya basıp kaldır ve eylemi başlat yapıyorum ama olmuyor. Sizce ne yapmam lazım?
not: İndirilenden dosyayı sildim ve geri dönüşümü kutusundan da kaldırdım.

1679312618118.png

Buradan kaldıra basmama rağmen olmuyor.

Son düzenleme:
ESET Online scanner indirip tam tarama ile silebilirsin. Kendisi sadece tarama motorudur antivirüs olarak sisteme kurulmaz.

ESET Online scanner indirip tam tarama ile silebilirsin. Kendisi sadece tarama motorudur antivirüs olarak sisteme kurulmaz.

Dediğini yaptım. İndirip çalıştırdım. Tarama sonucu tehdit bulunamadı diyor. Ama PC'yi tekrar başlattığımda 2. görseldeki gibi etkin demeye devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videoda ki adımları uyguladım ve artık uyarı vermiyor. Anladığım kadarıyla Windows Defender zaten işi yapıp virüsü silmiş ama Defender'ın geçmişinde hala gözüküyordu. Oradan geçmişi sildim ve tekarar tarama yapınca artık uyarı vermedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı