Trojan ymacco AB2D virüsü nedir?

KevinLevrone

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba galiba 20 Eylül'de laptopuma trojan bulaşmış fark etmedim. Yeni fark ettim trojan ymacco AB2D isimli trojan bulaşmış. Bilgisi olan kişi lütfen sorularıma cevap verebilir mi? Bunu fark edince izin verme dedim Microsoft Defender'dan 2 kez Kaspersky ile tam tarama yaptım temiz çıktı, Windows Defender ile de 1 kez tam tarama yaptım temiz çıktı ama hala şüphem var sorularım bunlar:
1.taktığım flash belleklere bulaşmış mıdır bulaşmışsa nasıl kurtarabilirim?
2.2 ay gibi bir sürede laptopuma zarae vermiş midir? Laptopu 21 Ağustos gibi almıştım.
3.trojandan nasıl kökten kurtulurum?
4.garantiye göndermeyi düşünüyorum ama kullanıcı hatası deyip para isterlerse. (ASUS garanti).Format için kaç para isterler kullanıcı hatası derlerse?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201106-195141.jpg
    Screenshot_20201106-195141.jpg
    90,1 KB · Görüntüleme: 197
  • Screenshot_20201106-195154.jpg
    Screenshot_20201106-195154.jpg
    74,6 KB · Görüntüleme: 253
  • Screenshot_20201106-195216.jpg
    Screenshot_20201106-195216.jpg
    55,7 KB · Görüntüleme: 81
  • Screenshot_20201106-195221.jpg
    Screenshot_20201106-195221.jpg
    53,4 KB · Görüntüleme: 132
  • Screenshot_20201106-195119.jpg
    Screenshot_20201106-195119.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 136
Son düzenleyen: Moderatör:
1.) Olabilir. En temiz yöntem format atmak.
2.) Hayır. Bilgisayarına herhangi bir zarar vermemiştir.
3.) En temiz yöntem olan format atarak.
4.) Garantiye gönderilecek bir durum yok. Sadece bir virüs.

“truva atı, bir program içinde gizlenen ve bilgisayarınızda gizli İşlevler yapan bir virüs programıdır?
Truva Atları genellilkle, e-postaların içine yerleştirilerek yollanır. İçine saklandığı program çalıştırılcaya kadar aktif hale geçmezler. truva atı aktif hale geçince, bulunduğu sistemdeki korunmasız host ve serverlar hakkındaki bilgilerin tamamını ya kendi içinde kaydetmeye başlar. Ya da bu virüslerin özelliği gereği bulaştığı bilgisayarları uzaktan erişime uygun hale getirdiğinden, elde ettiği bilgileri başka bir bilgisayara internet yoluyla gönderir.

Eğer Kaspersky ve Defender sonuçları temiz ise sorun yok. Neden bulaştığını bilemiyorum. Temiz kurulum yapmanıza gerek yok. Emin olmak için Malwarebytes ile de tarama yapabilirsiniz.
Gta 4 ün eski sürümünü indirmiştim bunun için crack indirdim kurmadan uyarı verdi hemen sildim.Defenderdan izin verme dedikten sonra tarama yaptım temiz çıktı hiçbir şey bulmadı.
Hocam bu arada bence format atmaya gerek yok Kaspersky sildiyse gitmiştir ama içinize sinmediyse format atabilirsiniz
Sizce garanti kabul eder mi etmezse kaç para ister?

GTA 4'ün eski sürümünü indirmiştim bunun için crack indirdim kurmadan uyarı verdi hemen sildim. Defender'dan izin verme dedikten sonra tarama yaptım temiz çıktı hiçbir şey bulmadı.

Hocam crack oyun indirmeyin (aslında böyle demeyi hiç sevmiyorum) ve zaten crack oyun kurarken çoğunlukla antivirüs programını kapatın der.
GTA 4'ün eski sürümünü indirmiştim bunun için crack indirdim kurmadan uyarı verdi hemen sildim. Defender'dan izin verme dedikten sonra tarama yaptım temiz çıktı hiçbir şey bulmadı.

Şunu da ekleyebilirim İçine saklandığı program çalıştırılıncaya kadar aktif hale geçmezler. Yani siz o zaman silmemişsiniz

Hocam bu arada bence format atmaya gerek yok Kaspersky sildiyse gitmiştir ama içinize sinmediyse format atabilirsiniz

Hocam crack oyun indirmeyin (aslında böyle demeyi hiç sevmiyorum) ve zaten crack oyun kurarken çoğunlukla antivirüs programını kapatın der.

Şunu da ekleyebilirim İçine saklandığı program çalıştırılıncaya kadar aktif hale geçmezler. Yani siz o zaman silmemişsiniz
114 tl eski bir oyuna vermek istemediğim için kaçak indirdim. Yuvarlak içine aldığım sorunu yaşadım sadece ve hala devam ediyor.
Gta 4 ün eski sürümünü indirmiştim bunun için crack indirdim kurmadan uyarı verdi hemen sildim.Defenderdan izin verme dedikten sonra tarama yaptım temiz çıktı hiçbir şey bulmadı.

Bu soruma cevap verebilir misiniz? Bir de flash belleğe bulaşır mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201106-202102.jpg
    Screenshot_20201106-202102.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 186
114 TL eski bir oyuna vermek istemediğim için kaçak indirdim. Yuvarlak içine aldığım sorunu yaşadım sadece ve hala devam ediyor.

Hocam haklı sayılırsınız da şimdi linç yerim hocam öyle bir sıkıntı kalabilir yani kalıcı hasar gibi bir şey herhaal zamanında Kaspersky bende de trojan bulup silmişti ama benim PC gayet normal neyse diğer arkadaşlarda baksınlar onlarda bir şey bulamazsa format

1.) Olabilir. En temiz yöntem format atmak.
2.) Hayır. Bilgisayarına herhangi bir zarar vermemiştir.
3.) En temiz yöntem olan format atarak.
4.) Garantiye gönderilecek bir durum yok. Sadece bir virüs.
Flash belleğe nasıl format atılır?
Garantiye format attırmak amacı ile göndericem. Para isterler mi? İsterlerse kaç para isterler?

Yeni konular

Geri
Yukarı