Trojan yüzünden sistem donar mı?

LEGENDEGOİST

Decapat
Makaleler
1
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
250GB
Ekran kartı
R7 Grapchic
İşlemci
AMD A12
2 hafta kadar önce bilgisayarı kasmalardan dolayı götürdüm SSD taktım bugüne kadar sorunsuz açtım bir bilgisayarı acayip kasmalar. Bilgisayara trojan virüsü bulaştı onu sildim sizce donanımsal mı yoksa virüsü silemediğimden mi?

Virüsü tamamen silmek için USB ile temizleme seçeneklerini tercih etmeniz daha yararlı olacaktır. Ayrıca diğer tüm virüs programlarının ücretsiz ve ücretli seçeneklerini de formattan sonra kullanarak emin olmaya çalışabilirsiniz. Tamamen emin olduktan sonra donanımsal olarak ilk başta RAM testinden başlayıp, tüm donanımları test edebilirsiniz. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Kaç gb yedekleyeceğine bağlı. Google Drive hesaplarında 2gb kadar depolanabiliyor. Ya da dropbox'ta bazı bonusları da yaparak 2gb'den fazla yedekleme yapabilirsin. Ya da 2gb'lık parçalara bölüp Wetransfer'e yükleyip linklerini saklarsan 1 hafta kadar süre wetransfer dataları tutuyor. 1 haftayı geçirirsen silinir giderler.

USB virüs programı yazdırmadan önce bilgisayarın temiz olduğundan emin olmanız için önceliği AV virüsleriyle taratmaya vermelisiniz. Ayrıca temiz bir bilgisayarınız varsa, önceliğinizi usb virüs programı yazdırmadan yana kullanmalısınız.
Flash olmadan yedekleme nasıl yapabilirim?
CD veya nextcloud ücretsiz 5 gb alan veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı