Tronsmart Sono Gaming Headset İncelemesi

Merhaba, sevgili Technopat üyeleri. Yaklaşık 2 haftadır kullandığım Tronsmart Sono adlı mikrofonlu kulaklığı elimden geldiğince anlatacağım ve tecrübelerimi paylaşacağım.

Öncelikle şunu belirteyim; aslında bu fiyat bandında olan Snopy, Rampage, Gamepower veya James Donkey markalı bir kulaklık alacaktım. Hatta "Rampage SN-RW4" kulaklığın siparişini bile vermiştim. Ancak burada o kadar önermeyen vardı ki bu markaları... Ben de hem bu yorumlara bakarak hem de inceleme videolarına baktığımda siparişimi iptal etme kararı aldım. Mikrofon kaliteleri bana çok makul gelmemişti çünkü. Ayrıca sanal 7.1'lerin kaliteli olmadığnı, onun yerine jak girişli başka kulaklıklara bakılması gerektiğini yazanlar vardı. Ben de biraz daha araştırıken Tronsmart'ın bu modelini gördüm. Bu forumda çok fazla konu yoktu bu markanın kulaklıkları hakkında. Teknostore'un Youtube'daki inceelmesine ve yabancıların incelmesine göz attım. Mikrofonu tam da benim istediğim gibi dehşet kaliteliydi (bu fiyat bandında). Ben de sipariş ettim. Eğer beğenmezsem iade edecektim.

Kulaklık 2 günde geldi ve hemen açtım kutuyu. Kutu içinden bir adet "Y" kablo çıkıyor. Bunun sebebi kulaklık tek jaklı ve bu kablo bunu çift jak yapmanıza yarıyor. Bu kablo olmadan tek jak olarak bağlarsanız mikrofonu kullanamıyorsunuz. Bunun dışında bir adet garanti belgesi ve mikrofon çıkıyor.

Öncelikle şunu söylemeliyim kulaklık aşırı rahat ve kulaklıktan gelen ses bayağı kaliteli geldi bana. 50mm sürücülere sahip. CSGO, Valorant ve PUBG gibi oyunlarda gayet güzel ses kastım. Kafa bandı manuel olarak ayarlanıyor, diğer markalardaki gibi kafanıza taktığınızda kendiliğinden şekil almıyor. Kulak pedleri gayet yumuşak ve dolgun, kulağınız kulaklığın iç tarafıyla temas etmiyor. Yaklaşık 2-2.5 saat hiç çıkarmadan kullandım ve çok az terletti. Pedlerin delikli olması terlemeyi azaltıyor mu bilmiyorum ama beni gayet memnun etti.

Kutu içinden mikrofon çıktığını söylemiştim. Mikrofon, kulaklığa takılıp çıkarılabiliyor. Bu fiyat bandında olan diğer kulaklıklarda bu özellik yok sanırım. Taktıktan sonra mikrofonu istediğiniz gibi oynatabiliyorsunuz. Esnek bir yapıya sahip. Ayrıca mikrofona yapışık gelen bir sünger var. Bu da ses patlamalarının önüne geçiyor. Mikrofonu kullanmadan önce ses sürücüsünü güncelledim ve öyle test ettim. Arkada, hoparlörün sesini yükseltmeden duyamaycağınız bir dip ses var. Bu dip sesi mikrofonun sesini biraz kısarak ortadan kaldırabiliyorsunuz. Sesi gayet net veriyor, bir sıkıntı yaşamadım 2 hafta boyunca.

Kafanıza taktığınızda dış dünyayla iletişiminizi kapatıyor. Dışarıdaki sesleri duyamıyorsunuz kolay kolay. Ama bu fiyattaki çoğu kulaklık gibi sesi yükseltince sesi bariz şekilde dışarıya veriyor. Bunun için sesi kısmanız gerekiyor.

Kulaklıkta bir de kumanda bulunuyor. Bu kumandadan mikrofon ve kulaklığın sesini yükseltip alçaltabilirsiniz. Aynı zamanda tek tuşla mikrofonu devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Kulaklığın malzeme kalitesine gelecek olursak kulak kısımları sert plastik, bu kısımları kafa bandıyla birleştiren kısım metal bir malzemeye benziyor, tam emin olamadım orada. Örgü kablo kullanılmış. Gerek "Y" kablo gerek kulaklığın kendi kablosu örgü ve kaliteli gözüküyor. Genel olarak gayet sağlama benziyor ama tabii bir süre sonra daha da belli edecektir kendini.

Şimdi diyebilirsiniz, "Hiç kötü yanı yok mu bu kulaklığın?" diye ama ben 2 haftada herhangi bir eksisini görmedim. Işıklandırması yok sadece, o da benim için pek önemli değil. Fiyatına göre güzel bir ürün. Sorun yaşarsam buraya mutlaka yazacağım.

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ediyorum. İlk inceleme yazım olması lazım, hatalarımı maruz görün. Daha önce bundan daha iyi bir kulaklık kullanmadığım için bazı yerlerini fazla övmüş olabilirim, kusura bakmayın :D

Ürün linki: Tronsmart Sono Kablolu Kulak Üstü Oyuncu Kulaklığı

IMG_20200607_195727.jpg
IMG_20200607_195933.jpg
IMG_20200607_200025.jpg
IMG_20200607_200045.jpg
IMG_20200607_200138.jpg
IMG_20200607_200208.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20200607_195706.jpg
    IMG_20200607_195706.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 261
Pedlerinde nasıl bir sorun yaşadınız

Benim kulağıma küçük gibi geldi, daha önce James Donkey 710 kullanıyordum pedleri çok rahattı. Sonrasında Sono'yu deneyince kısa sürede kulakta ağrı yaptığı için iade ettim, farklı bir kulaklık bakıyorum pek bilgim yok açıkçası kulaklıklar hakkında ama artık ilk önceliğim ses kalitesinden ziyade rahatlık Tronsmart Glary almayı düşünüyorum. Pedleri Sono'ya göre daha büyük görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim kulağıma küçük gibi geldi, daha önce James Donkey 710 kullanıyordum pedleri çok rahattı. Sonrasında Sono'yu deneyince kısa sürede kulakta ağrı yaptığı için iade ettim, farklı bir kulaklık bakıyorum pek bilgim yok açıkçası kulaklıklar hakkında ama artık ilk önceliğim ses kalitesinden ziyade rahatlık Tronsmart Glary almayı düşünüyorum. Pedleri Sono'ya göre daha büyük görünüyor.
Alışmak gerekiyor.

Merhaba,
Pedleri hiç değiştirdiniz mi, orijinal ped satılmıyor sanırım. Değiştiren varsa uyumlu ped hangisidir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı