Trump: Türkiye'ye büyük yaptırımlar geliyor!

Bu dediklerim AKP ye yonelik degil, konuya da inceden ic siyaset bulastiracagim icin ozur dileyerek basliyorum bu mesaja.

Bana gore Turkiye Cumhuriyeti siyasetinde gorev yapan insanlarin %99'u ( AKP si CHP si bilmemnesi hepsi boyle ) kendi iktidarini ve koltugunu, sinir disindaki teror orgutlerinin varligindan ya da sinir kentlerdeki sivillerin canindan ya da hayatini riske atan askerin sagligindan ya da memleketin cikarlarindan ustun goruyor. O yuzden ben bu endiseyi her zaman tasiyacagim. Orduya guvenim hep tam, neden bilmiyorum belki de egitim sistemimizle ya da tarihimizle alakali; ordumuza ve askerimize hep guveniyorum. Ama siyasi iktidara ve medyaya asla.
Sağ parti tutucusu olarak dediğine sonuna kadar katılıyor, partilere bende çok fazla güvenmiyorum.

Edit - Her ne kadar sayın cumhurbaşkanımızın kendisini sevsem bile dindar oluşuna nazaran ülkemizdeki adalet, hukuk, ekonomi vs. gibi konularda yanlış şeyler yapmasını doğru bulmuyorum.

Son düzenleme:
@bitwise Aynı fikirdeyiz. A partisi B partisi fark etmiyor, hepsi aynı, en azından bizim ülkede siyaset tam olarak anlattığın şekilde, çıkarlar üzerine kurulu bir şekilde işliyor.

Bulunduğumuz coğrafyada kara harekatı olarak en güçlü ülkelerden biriyiz, hatta direkt en güçlü ülkeyiz. Ordumuza güven tam. Batının karalamalarına karşın yiğitçe de görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar. Siyaseti geçin, bu mücadele için bile ''vatanını gerçekten seven'' biri bu olayın arkasında durur.

Fazla siyaset de umutsuzluk aşılar, sevmediğim şeyler :)

En çok sinir olduğum konu ülkemizde demokrasi olmasına rağmen halkın dediklerinin dikkate alınmaması. Bir partinin kendi içerisinde değil halkın istekleriyle hareket etmesi lazım iken sürekli olarak kendi kararlarını veriyorlar.

Sağ parti tutucusu olarak dediğine sonuna kadar katılıyor, partilere bende çok fazla güvenmiyorum.

Edit - Her ne kadar sayın cumhurbaşkanımızın kendisini sevsem bile dindar oluşuna nazaran ülkemizdeki adalet, hukuk, ekonomi vs. gibi konularda yanlış şeyler yapmasını doğru bulmuyorum.

Mesele teror ve dis tehdit oldugu zaman hepimiz biriz. Sagi solu dindari ateisti yok bunun. Katiliyorum dediklerine ve bu operasyonun da sonuna kadar arkasindayim. Bu ulkede yasayip, bu topraklarin cilesini cekmeyenlerin pembe totolariyla benim cumhurbaskanimi elestirmesine de tilt oluyorum, ki kendisine ya da ideolojisine bir defa dahi oy vermisligim yoktur. Ortadogunun yikik cografyasi ile Avrupanin tasasiz topraklari arasindaki tampon ulkeyiz biz. Operasyon yapacaksa bunu yapmasi gereken Turkiye'den baskasi da degil. Kafamiza gore girer cikariz, kimse de bir sey diyemez, yemisim NATO'sunu. Kardak krizinde NATO nerdeydi, Kibris'ta nerdeydi, PKK 40 senedir orada, NATO nerede? Uzaktan salliyor anca. Azdan az, coktan cok gider, buyursun gelsinler. @Jira dogru soyluyor, biz defalarca sinir disi operasyon yapmis ulkeyiz. Daha da yapariz. Alissinlar biraz.

Ekonomik yaptırımlar gelmesin diye fino köpeği mi olalım yani? Ne yaptırım gelirse gelsin bu operasyon olacak.

@bitwise Aynı fikirdeyiz. A partisi B partisi fark etmiyor, hepsi aynı, en azından bizim ülkede siyaset tam olarak anlattığın şekilde, çıkarlar üzerine kurulu bir şekilde işliyor.

Bulunduğumuz coğrafyada kara harekatı olarak en güçlü ülkelerden biriyiz, hatta direkt en güçlü ülkeyiz. Ordumuza güven tam. Batının karalamalarına karşın yiğitçe de görevlerini layıkıyla yerine getiriyorlar. Siyaseti geçin, bu mücadele için bile ''vatanını gerçekten seven'' biri bu olayın arkasında durur.

Fazla siyaset de umutsuzluk aşılar, sevmediğim şeyler :)
Bizden önce Rusya var.

Bu temizlikten sonra ne kazanacagiz?

Deseler ki, temizlikten sonra ulkedeki tum Suriyelileri gonderecegiz tampon bolgeye ( ki mumkun degil ) herkes gule oynaya kabul eder.

Eh multecileri alirken zaten durum buydu. Kilis'e haftalarca havan topu attilar ( düstü pardon ) kimse operasyon moperasyon yapmadi.

Boyle temizliklerin sonuna kadar arkasindayim. Kimse kendi sinirinda terorist istemeyen Turkiye ye laf edemez. Kopenhag'dan "Cik yinlis yipiyisiniz" diye konusmak kolay, gel burda onlarca farkli teror orgutunun oldugu b*k cukurunda ayni lafi et bakalim? Bu adamlar 21. yy da canli canli insan yakan adamlar, otesi mi var?

Benim uzuntum, devletin masa basinda verdigi yanlis karari mehmetcigin caniyla odemesidir. Yoksa geberen kekolara zerre uzulmuyorum, vurdugun gol olsun TSK.

Simdiye kadar okudugum tarih kitaplarindan ogrendigim tek sey varsa o da sudur: askeri zaferin hic bir ise yaramaz eger sonunu guzel bir diplomasiyle getiremezsen.

Basimiz dik girdik, temizligi de yapariz ama sonra yine Amerika'ya kemkum edip, Almanya'ya buyur beyim cekeceksek yazik olur o sehitlerin kanina.

Kendi kendimi quote ediyorum. Goruldugu gibi geri vites geldi hemen Amerika abisi kizinca. Yine olan sehitlere oldu.

Capture+_2019-10-14-10-29-22.png

IMG-20191017-WA0008.jpg

Şu ikinci fotoğraf tamamen beni özetliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı