Trust 22507 GXT 830-RW Avon klavye alınır mı?

SapkaliPikacu

Hectopat
Bütçe 100TL Rampage oyuncu klavyelerinden başka çok fazla model bulamadım.
Bu ürünü almayı düşünüyorum:

Alınır mı? Klavye nasıldır? Kullanan var mı? Başka öneriniz var mı?

Bütçe 100TL Rampage oyuncu klavyelerinden başka çok fazla model bulamadım.
Bu ürünü almayı düşünüyorum:

Alınır mı? Klavye nasıldır? Kullanan var mı? Başka öneriniz var mı?
Gayet iyi bir klavye, alabilirsiniz.

Arkadasimda bu klavyenin Inca versiyonu var ve 1 yilin sonunda yavas yavas bozulmaya basladi kablosu. Gerci o haftada 2-3 kere seyahat ediyor ve kabloyu tak cikart yapmak zorunda kaliyor. Trust versiyonunda ayni sorunlar var mi bilmiyorum ama hissiyat olarak ortalama bir klavye.

Arkadasimda bu klavyenin Inca versiyonu var ve 1 yilin sonunda yavas yavas bozulmaya basladi kablosu. Gerci o haftada 2-3 kere seyahat ediyor ve kabloyu tak cikart yapmak zorunda kaliyor. Trust versiyonunda ayni sorunlar var mi bilmiyorum ama hissiyat olarak ortalama bir klavye.
Turkiye'de cok nadiren satiliyor keycapler. AliExpress'ten alabilirsiniz guzel bir seyler. Klavyenin switch turune bagli olarak degisiyor alacaginiz keycapler, buna dikkat etmeye ozen gosterin.

Hocam bu yoruma sizin bir klavye konusunda yazdığınız mesajdan denk geldim de.
Soracağım şu olacaktı tuşların hemen silinmemesi için yapılabilecek bir şey var mı?
Bu klavyede bu durumu yaşarmıyım?

Soracağım şu olacaktı tuşların hemen silinmemesi için yapılabilecek bir şey var mı?
Bu klavyede yasarsiniz yuksek ihtimalle fakat 2-3 yil kullanim sonrasinda yasarsiniz. Klavyeye olabildigince az yagli ve terli ellerle dokunursaniz suresi daha da uzar. Silinmesini onleyecek bir yol bilmiyorum ben.

Turkiye'de cok nadiren satiliyor keycapler. AliExpress'ten alabilirsiniz guzel bir seyler. Klavyenin switch turune bagli olarak degisiyor alacaginiz keycapler, buna dikkat etmeye ozen gosterin.

Pek soyulacak bir şeye benzemiyor, keycap almak dışında önlemenin bir yolu yok. Türkiye'de gördüğüm kadarı ile sadece bu satılıyor;
Bu klavyede yasarsiniz yuksek ihtimalle fakat 2-3 yil kullanim sonrasinda yasarsiniz. Klavyeye olabildigince az yagli ve terli ellerle dokunursaniz suresi daha da uzar. Silinmesini onleyecek bir yol bilmiyorum ben.
Bu fiyat bandındaki klavyelerde tuhaf bir şekilde soyulma sorunu yok, elimdeki klavye bu modele çok benziyor, 3 yıldır ağır bir şekilde kullanıyorum, hiç bir soyulma yok. Tabii her modelin aynı olmadığını belirtmem gerek.

Pek soyulacak bir şeye benzemiyor, keycap almak dışında önlemenin bir yolu yok. Türkiye'de gördüğüm kadarı ile sadece bu satılıyor;
Mekanik klavye ve membrane klavyenin keycaplari farkli olarak satiliyor. Mekanik klavyelerde + seklinde bir oturtma haznesi bulunurken membrane klavyelerde kare, makas veya carpi seklinde oturtma haznesi kullaniliyor.

Mekanik klavye ve membrane klavyenin keycaplari farkli olarak satiliyor. Mekanik klavyelerde + seklinde bir oturtma haznesi bulunurken membrane klavyelerde kare, makas veya carpi seklinde oturtma haznesi kullaniliyor.
Evet, bunu unuttum. Türkiye'de membrane klavyeler için keycap satıldığını hiç sanmıyorum.

Bilgisayarımı ilk topladığımda aldığım ilk klavye buydu, 2019'dan beridir en ufak problem görmedim. Üstüne dökmediğim içecek kalmadı. Kola'dan, Fanta'dan tut Noodle'a kadar döktüm fakat klavyedeki gider sayesinde etki etmedi. Klavyeyi geçen ay mekanik klavye aldığım için rafa kaldırdım hala canavar gibi çalışıyor. Konuyu hortlatıyorum ama şu an için bilgi almak isteyen arkadaşlar için yardımcı olur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı