İnceleme Trust GXT 540 Gamepad

Öncellikle iyi forumlar diliyorum forum üyelerim. Gamepad'i 30 dakika PS3'de deneyimlemiş bulunmaktayım, PC'de deneme imkanım şu an yok ama ileride PC'de deneyince bir sıkıntı çıkarsa buraya yazarım. Bu inceleme benim ilk incelemem olacak o yüzden bazı hatalar yapabilirim kusuruma bakmayın. İncelemeye geçelim.

1- Alış süreci :
Gamepad'i Trendyol'dan 137 TL'ye satın aldım. Yurtiçi kargoyla elime ulaştı. Pazartesi kargolandı bugün çarşamba ve elime ulaştı. Paketlemesi çok iyi değildi ama idare ederdi. Gamepad'in kutusu çok hafif büzülmüştü ama kutunun büzülmesi dışında üründe bir sıkıntıyla karşılaşmadım. alış sürecine puanım 9/10

2- Kutu içeriği:
Kutunun içinden 1 adet Gamepad, garanti belgesi ve şık bir kullanım klavuzu çıkıyor. Gayet normal bir kutusu var ve bir eksiği yok diyebilirim. kutu içeriğine puanım 10/10
kutu açılışı videosu (video bana ait değildir!)

20712_pictures_package_front_1.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

3- Gamepad:
Geldik zurnanın zırt dediği yere, Gamepad'e. Gamepad'i 3 ayrı başlık altında inceleyeceğim. (Malzeme kalitesi, hissiyat, uyumluluk)

10683192508466.jpg

• Malzeme kalitesi: açıkçası malzeme kalitesi beklediğimden iyi ama bir Dualshock 4 kalitesinde değil haliye. Fiyatına göre gayet iyi diyebilirim. Güzel bir hissiyatı var. Eli belki biraz terletebilir. SG-R218 ile karşılaştırırsam malzeme kalitesini kat kat iyi diyebilirim. Kablosu 3 metre (hey maşallah), kablo iyi uzunda biraz daha kaliteli olabilirdi. malzeme kalitesine puanım 7.5/10
  • Hissiyat: hissiyata gelirsek ele oturuşu gerçekten fiyatına göre harika, eğer Dualshock 4 ile karşılaştırırsak bence GXT 540 daha iyi. Oynanışı gerçekten çok rahat. Daha önce Xbox kumandası kullanmadığım için onunla karşılatıramayacağım. Tuş hissiyatı ise fena değil, tuş hissiyatında Dualshock 4'ün gerisinde kalır belki sixaxis bile geçer "X, kare, üçgen bölümünde, geri kalan kısımlarında GXT 540 çok daha iyi." Malzeme kalitesinde gerçekten beğenmediğim bir şey var. İşaretlediğim yerdeki çıkıntı biraz rahatsız ediyor. Dualshock 4 kullanmış olanlar dediğimi anlayacaktır. Grand turismo 5'de denedim Gamepad'i ve gaza basmayı iyi ayarlayabiliyorsunuz gene de. Burası sixaxisden kat kat daha iyi hassasiyet konusunda. hissiyata puanım 9/10

Ekran Resmi 2020-08-12 13.41.23.png
  • Uyumluluk: Gamepad PS3, PC ve Xbox 360 destekliyor. Logitech kumandalarındaki gibi X input Direct input değiştirme zımbırtısı da var. Bir PS4'de desteklese iyi olurdu ama fiyata göre gayet normal. uyumluluğa puanım 9.5/10

Ekran Resmi 2020-08-12 13.50.42.png

Kapanış:
Parasını hak ediyor mu derseniz bence hak ediyor. Ben çok memnun kaldım birkaç eksiği var ama büyük eksikler değil. Kablosuz versiyonuda var, fiyat neredeyse 2 katına çıkıyor bence kablolu almak daha mantıklı. O taraf size kalmış.

Gamepad'e puanım: 91

Merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. İyi forumlar.

Son düzenleme:
1-Kablosu örgü vs. değil, kabloyu benim sardığım oldu birkaç kez sorun yaşamadım.
2-Titreşimi iyi bence Dualshock da kullanıyorum pek fark hissedemedim.
3-Herhangi bir temassızlık şuana kadar yaşamadım.
Yaklaşık 1 yıl olmuş, hala memnun musun? Sorunu var mı uzun kullanım sonunda? Ben de bir gamepad arıyordum da.

Yeni konular

Geri
Yukarı