Trust GXT 890 Cada incelemesi

Yaklaşık 1 aydır Trust GXT 890 Cada klavyesini kullanıyorum. Hem artılarından hem eksilerinden bahsedeceğim. Almayı düşünenlere de bi rehber olur.
1608869162664.png

Artıları;

1) Klavye denildiği gibi mekanik ve bu fiyata böyle kaliteli bi mekanik klavye bulmak cidden zor iş.

2) Tasarımı çok güzel tuşların yüksek durması önündeki trust gxt amblemi ve köşelerindeki gri şeritle çok güzel gözüküyor klavye.

3) Tuşların geri tepkimesi ve bastığında verdiği his güzel.

4) RGB aydınlatmasına gelecek olursak, bundan önce Razer Cynosa Chroma kullandığım için çok fazla renk seçeneği var diyemem ama memnun edecek seviyede fazla. Özellikle her tuşa renk atayabilme olayı güzel. Ayrıca FN+END tuşuna basarak bir çok renk moduna geçiş yapabiliyorsunuz bu da güzel bi olay.

5) 1 Aydır kullanıyorum ve tuşlarda herhangi bir sorun yok. Tuşların üzerindeki yazılarda da silinme yok.

6) Klavye cidden ağır ve bu hoşuma gidiyor. Belki artı bi özellik değil sizin için ama eklemek istedim.

Eksileri;

1) Tamam RGB renk seçenekleri fazla ama ışıklandırma biraz zayıf geldi gözüme. Yine de yeterli seviyede kötü değil ama ben daha önce Razer Cynosa Chrome kullandığım için bana az gibi geliyor olabilir.

2) Köşeleri biraz keskin. Bi kere elimi kesmişliğim var. Yani o kadar ciddi birşey değil tabi ki kanamadı bile çizildi sadece.

3) Enter ve Shift tuşları biraz küçük ilk aldığımda garip gelmişti.

Sonuç olarak bu fiyata alınabilecek en güzel mekanik klavyelerden biri. Cidden kaliteli ve güzel bi ürün almayı düşünenler alabilir.

1608869434606.png

1608869583390.png

Çok sağ olun almayı düşünüyordum artık alacağım. :D.
Güzel haber 😄 Pişman olmazsınız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Blackwidow Chroma çakması bir klavye. Alınmaz bence. Sorun yaşayan çok, kumar oynamaya gerek yok.
Klavyenin Blackwidow Chromayla alakası yok bence. Tasarımı da benzemiyor. Bu mantıkla düşünürsek her RGB kare önünde amblem olan klavyeye Blackwidow Chroma çakması dememiz lazım. Ayrıca sorun yaşayan kimmiş merak ediyorum. Tuş soyulması dışında sorun yaşayan görmedim. 1 aydır kullanıyorum hala ilk gün ki gibi tuşlarda hiçbir eskime basamama sorunu yaşamadım.

Hocam Razer klavyeden niye buna geçiş yaptınız.
O durum biraz karışık ya. Ben bu razer klavyeyi yıkamıştım. Artık nasıl bi ruh halindeysem. Sonra bozuldu bu bazı tuşları çalışmamaya başladı. Almayacaklarını bile bile garantiye götürdüm. Sonra garip birşey oldu. Bunlar garantiye vermeden ürünümü kaybetmişler. Özür olarakta para iadesi yapıldı. Bende bu klavyeyi aldım ve şuan gayet memnunum. Onun razer olması bi artıydı bu klavyeninde mekanik olması bi artı benim için.

Son düzenleme:
@Nicksizfury Hayırlı uğurlu olsun. Güzel inceleme olmuş ellerinize sağlık. Ben de klavyeyi yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum tek şikayetim ışıklandırmanın karanlıkta yetersiz kalması. Onun dışında gayet memnunum.

@Nicksizfury Hayırlı uğurlu olsun. Güzel inceleme olmuş ellerinize sağlık. Ben de klavyeyi yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum tek şikayetim ışıklandırmanın karanlıkta yetersiz kalması. Onun dışında gayet memnunum.
Evet bi tek ben değilmişim öyle düşünen. Işıklandırma karanlıkta biraz düşük kalıyor. Size de hayırlı olsun. Uzun yıllar kullanmanız dileğiyle.

Klavyenin Blackwidow Chromayla alakası yok bence. Tasarımı da benzemiyor. Bu mantıkla düşünürsek her RGB kare önünde amblem olan klavyeye Blackwidow Chroma çakması dememiz lazım. Ayrıca sorun yaşayan kimmiş merak ediyorum. Tuş soyulması dışında sorun yaşayan görmedim. 1 aydır kullanıyorum hala ilk gün ki gibi tuşlarda hiçbir eskime basamama sorunu yaşamadım.

O durum biraz karışık ya. Ben bu razer klavyeyi yıkamıştım. Artık nasıl bi ruh halindeysem. Sonra bozuldu bu bazı tuşları çalışmamaya başladı. Almayacaklarını bile bile garantiye götürdüm. Sonra garip birşey oldu. Bunlar garantiye vermeden ürünümü kaybetmişler. Özür olarakta para iadesi yapıldı. Bende bu klavyeyi aldım ve şuan gayet memnunum. Onun razer olması bi artıydı bu klavyeninde mekanik olması bi artı benim için.

Trust. 😱

Tasarımı benzemiyor mu? Yok artık. Zamaninda tuş sorunlari vardi bu klavyenin. Tam hatırlamıyorum eski modeli olabilir.

Dosya Ekleri

• 9556882915378.jpg
    9556882915378.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 112
  • trust-21808-gxt-890-cada-rgb-mekanik-kablolu-oyuncu-si-z.jpg
    trust-21808-gxt-890-cada-rgb-mekanik-kablolu-oyuncu-si-z.jpg
    21,9 KB · Görüntüleme: 128
Trust. 😱

Tasarımı benzemiyor mu? Yok artık. Zamaninda tuş sorunlari vardi bu klavyenin. Tam hatırlamıyorum eski modeli olabilir.
Hocam hala bi benzerlik göremedim. Altındaki amblemler dışında. O da amblemler benzemiyor aynı yerlere konulmuş sadece. Ben ilk defa gördüm bu forumda bu klavyeye Blackwidow Chromaya benzeten.

Hocam bende yakın zamanda belki Razer Cynosa Chroma alacağım. O klavyeden kullandığınız zaman memnun kaldınız mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı