TT ADSL'den VDSL'e geçiş ve hat değerleri

muhi0609

Hectopat
İyi günler, bugün ADSL'den VDSL'e geçtim. Eskiden internet paketim ultranet ADSL 16 Mbps paket kullanıyordum ve değerler bu şekildeydi;

retgerger.png

Bugün hipernet 24 Mbps geçiş yaptım. Sonraki değerlerim; (upload hızım 0.4'den 3 Mbps'ye yükseldi)

unknown.png

dsf4534534534.png

Hızım düşük ama benim için yeterli ama aklıma bir şey takıldı. Bu değerleri almamın nedeni hat zayıflaması gibi nedenler mi? Şu an TT ile uğraşmak istemiyorum ileride düzelir mi? Herhangi bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hat zayıflamanız yüksek. Buna bina içi tesisatınızın da katkısı var, tesisatınız sağlamsa bile santral size çok uzak. İleride altyapı çalışması yapma ihtimalleri yüksek ama fazla umutlanmayın. Caddenin ortasında 7 Mbps hizmet veren bir issden bahsediyoruz.

Hat değerlerin kötü gözüküyor. Sanıyorum evindeki kablo sistemin eski. İnterneti telefon hattı üzerinden mi kullanıyorsun yoksa santralden CAT 5 kablo çektirerek yalın internet mi kullanıyorsun? Normalde 17Mbps indirme hızın olması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu adresten sorgulama yapıp sonucunu atar mısın? Bu arada iç tesisatını yenilersen hat değerlerin iyileşir.

@1982 nasıl 17 mbps indirme hızı alacak açıklar mısın?
Tesisatı yenilerse alır. Maximum indirme hızı 17135 kpbs zaten. Santrale kadar bu hız geliyo. Arkadaşta 24 mbps'lik paket kullanıyo zaten. Sıkıntı santralden daireye kadar olan kısımda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı