TT Esports Black Fare durduk yere donuyor

SevenPacer

Kilopat
Makaleler
12
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Profil Kapağı
1525263130
Soruma, daha doğrusu sorunuma iyi geceler dileyerek başlıyorum.. :)
Lanet olasıca bir Thermaltake TT Esports black gaming mouse'um var fakat problemleri bitmiyor. Nasıl açıklayacağımı da bilemiyorum neyse şöyle başlayayım, mouse durduk yere, belirsiz aralıklarla 5-6 saniyeliğine donuyor, kendine geldiği zaman donanım yüklenme sesi geliyor ve hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor. Bu bazen hiç olmuyor, bazen günde 2 kere bazen dakikada 5 kere başıma geliyor.
Sorunu belirleyebilmek için yaptıklarım öncelikle servise göndermekti, sürücüsünü güncelleyin bir şey yok deyip geri gönderdiler, güncelledim bir şey değişmedi.
2. olarak başka bir bilgisayarda denedim sorunsuz çalıştı, en azından takılı durduğu süre boyunca bir sorun yaratmadı.
Fakat bilgisayardaki diğer usb portlarında denedim yine aynı sıkıntıyı yarattı ve hatta bir keresinde donduğunda 10 dakika kendisine gelemedi.
Sorun mouse'da değilse anakarttadır diye düşünüyorum. MSI P67A G45 anakartıyla birlikte 650+80 Güç kaynağım var.
Eğer mouse gidiciyse satın aldığım mağazaya ne deyip de mouse'u geri gönderebilirim ?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Not: Umarım konuyu doğru yere açmışımdır, tekrar iyi geceler.

Yok, bios sürümü güncel gözüküyor her iki tarafta da. Sorun hala devam ediyor, 4-5 aydır devam ettiği gibi..

Not: Bu arada internette de bayağı araştırdım sorunu. Aynı şeyi yaşayan 100'lerce insan gördüm 2005 yılından kalma bir konuda bile aynı sorunu yaşayan bir arkadaş var. Herhangi birinde kesin çözüm göremedim, ram çakışması falan olabilir diyorlar..

Edit: https://www.technopat.net/forum/diger-donanimlar/7602-tt-esports-black-fare-donuyor-print.html

Forumda aynı sıkıntıyı yaşan bir arkadaş da varmış, şimdi gördüm.

Edit2: USB3.0'da deniyorum ve güç seçenekleri kısmından usb seçmeli askıya alma ayarını kapattım. Bir de böyle deneyeyim.
Edit3: Yine donmalar devam ediyor belirsiz aralıklarla, değişen bir şey yok. Yardımlarınızı bekliyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gecikme için üzgünüm bilgisayara girme fırsatı bulamadım. Recey Ağabey'in dediği bios sürümünü az önce yükledim "improved gaming mouse capability" olanı yani. 5 dakika dayandı sonra yine aynı sorunu yaptı. Değişen bir şey yok..

Edit : http://tr.msi.com/product/mb/P67A-G45--B3-.html#/?div=BIOS 1.A versiyonunu yükledim. İşletim sistemim w7 ultimate 64bit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı