TT Sizinle Ultranet 75 GB Paketi Sınırsız mı?

karayel34

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Evdeki kullandığım internet kardeşimin. Ama faturayı babamın üstüne almış :)
Benim öğrenmek istediğim şey, kullandığımız internet limitsiz mi? Yani istediğim kadar film indirebilir miyim?
Mesela 30 gün boyunca toplamda 80 ile 100 GB arası film indirirsem, fatura ücreti artar mı? Son gelen faturanın ücreti 77 TL yazıyor.

TTNET
Paket tipi: Sizinle ultranet 75 GB
Erişim hızı: 16 Mbps'ye kadar

Son düzenleyen: Moderatör:
75 GB kotalı sanırsam kota bittikten sonra hız düşebilir.

Hız ne kadar düşer? Mesela 3 mbps'ye mi düşer?
Dediğiniz gibi kotalı ise, kotayı aştığım zaman ücret de artar mı?
Benim öğrenmek istediğim: Kullandığımız net limitsiz mi? Limitli ise, limiti aştıktan sonra ödenilen ücret artar mı?

Hız ne kadar düşer? Mesela 3 mbps'ye mi düşer?
Dediğiniz gibi kotalı ise, kotayı aştığım zaman ücret de artar mı?
Benim öğrenmek istediğim: Kullandığımız net limitsiz mi? Limitli ise, limiti aştıktan sonra ödenilen ücret artar mı?
Sınırsız paketse Limiti doldurduktan sonra yani 75 GB'den sonra hız düşer ücret artmaması lazım. Bence müşteri hizmetlerini arayın kotalı mı kotasız mı olduğunu öğrenin sonuçta belli bir tarifeniz var ücret arttırılması yapılmaz. Büyük ihtimalle 3 MBPS'ye düşer.

Sınırsız paketse Limiti doldurduktan sonra yani 75 GB'den sonra hız düşer ücret artmaması lazım. Bence müşteri hizmetlerini arayın kotalı mı kotasız mı olduğunu öğrenin sonuçta belli bir tarifeniz var ücret arttırılması yapılmaz. Büyük ihtimalle 3 MBPS'ye düşer.

Dediğiniz gibi en mantıklısı arayıp öğrenmek bence de. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Gece 02:00 ile 08:00 Saatleri Arasında indirme kotaya yansımıyor dimi hala?

75 GB kotalı sanırsam kota bittikten sonra hız düşebilir.
Yanlış konuşmayın.Bilmiyorsanız yazmayın.
Adil kullanım kotası kalkmıştır.
Dilediğiniz kadar indirme edersiniz İsterseniz ayda 200 gb bulsun.
Önceden belli saatler vardı indirme yansımıyordu kotaya ve kota aşılınca alınan hızın yarısı kesiliyordu yarısı alınıyordu.
Şimdi öyle birşey yok.

@Yolun Yolcusu orada ki 75 GB süs diye mi yazılıyor? Kotalı internetler hala var. Kota diye sunulmasa da aylık kullanım miktarı olarak sunuluyor yeni paketlerde. Sözde kota değil ama hemen hemen aynı işlevdeler. Bazı yerlerde ise hala kota var. Örneğin aşağıda attığım resim Superonline fiber kampanyalarından sadece bir tanesi.
xsa.PNG

Önceden belli saatler vardı indirme yansımıyordu kotaya ve kota aşılınca alınan hızın yarısı kesiliyordu yarısı alınıyordu.
Şimdi öyle birşey yok.

Kafam karıştı valla :) Kota'nın kalktığını tabi ki de biliyorum. Benim amacım ödenilen ücret ve limit ile alakalı bir durumdu. Sizin dediğiniz gibi yaparsam, dilediğim kadar. Mesela ayda 200- 300 gb indirme yapsam bile, ödediğimiz ücret değişmeyecek ve hızımız aynı kalacak sanırım.

Şimdi öyle birşey yok.
Belirli saat aralıklarını bilmiyorum, ama senin de bilmediğin kesin bence yalan yanlış konuşmanın anlamı yok dimi kardeşim? 75 GB süs diye yazılmamış.

@Yolun Yolcusu orada ki 75 GB süs diye mi yazılıyor? Kotalı internetler hala var. Kota diye sunulmasa da aylık kullanım miktarı olarak sunuluyor yeni paketlerde. Sözde kota değil ama hemen hemen aynı işlevdeler. Bazı yerlerde ise hala kota var. Örneğin aşağıda attığım resim Superonline fiber kampanyalarından sadece bir tanesi.
Eki Görüntüle 440915

Biz Superonline kullanmıyoruz. Kullandığımız bu:

TTNET
Paket tipi: Sizinle ultranet 75 GB
Erişim hızı: 16 Mbps'ye kadar
Belirli saat aralıklarını bilmiyorum, ama senin de bilmediğin kesin bence yalan yanlış konuşmanın anlamı yok dimi kardeşim? 75 GB süs diye yazılmamış.

Bence de 75 gb neden yazılmış. Faturada da limitsiz diye yazmıyor mesela. En iyisi arayıp, en doğrusunu öğrenmek :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı