TT vs Superonline

Kimse bilemez. Türk Telekom alt yapısının hızını öğrenmek istiyorsan:TurkNet Altyapı Sorgulama

Şahsen benim yaşadığım olaylardan dolayı ben Superonline kullanmak zorunda kaldım şikayetçi miyim ? hayır çünkü vaat ettikleri 100 mbit hızını kesintisiz şekilde veriyorlar ama fiyat biraz daha ona göre pahalı oluyor tabi.

Kıyaslaman bile hata, Superonline al geç. @ZANTE ARTZ Superonline biraz pahalı hizmet sunsa da ping değerleri falan Turk Telekom'a göre kat kat daha iyi. İki interneti de kullandım, Turk Telekom'da sürekli bağlantım kopuyordu. Çözüm de bulunamıyordu, Superonline'da sorun yaşamadım. Yaşasam da kısa süre içerisinde çözdüler. Ek olarak TurkNet alt yapı sorgulama atmışsın.

Şunu da ekleyeyim Turk Telekom 1000 Mbps hizmeti 389 TL'ye sağlıyorken Superonline 250 TL'ye sağlıyor.

Ek olarak TurkNet altyapı sorgulama atmışsın.

TurkNet altyapı sorgulaması ile Türk Telekom'dan alacağın en fazla hızı öğrenebilirsin çünkü. TurkNet, Türk Telekom altyapısını kullanıyor.

Ayrıca ben de Superonline kullanıyorum memnunum ama kimsenin alt yapısının ne kadar kaliteli olduğunu bilemeyiz.

Linç yiyeceğim ama olayın teknik kısmını yazmadan olmuyor.

Kağıt üzerinde TT daha kaliteli hizmet veriyor. Daha fazla çıkışa ve daha kaliteli bağlantıya sahip. Bağlantı denilince kablo aklınıza gelmesin. Cihazlardan tutun diğer şeyler dahil. ADSL veya VDSL kullanıyorsanız bunların anlamı kalmıyor. FTTB ve FTTH kullanıcıları bu durumu fark edebiliyor.

SOL ise FTTB ve FTTH'nin yapısından gereği ekmeğini yeyip daha kaliteli bir imaj yaratıyor. TT'ye kıyasla daha az bağlantı, daha ucuz cihaz seçimi yapıyor.

Bana göre ülkedeki internet sektörünü darboğaza sokan 2 firma görüyorum. Bir tanesi zamanında upload ve sınırsız tarifeler için ağlamıştı. AKN olayında vurarız keseriz diye takılıyordu. Vatandaş güzelce paket etti...

Diğer tarafta ise ADSL ve VDSL kullanıcıları görmezden gelen bir firma var. 50 yıllık kabloyla hizmet veriyor. Basit bir ölçüme ciddi paralar talep ediyor.

Kısacası bu firmalar batmadan TR'de internet düzelmez...

Yeni konular

Geri
Yukarı