TTNET 100Mbps internet 80'i geçmiyor

Speedtest'te ne çıktığı çok önemli değil. Bende de 100mbit Türk Telekom internet var, Speedtest sonuçlarım bu zamana kadar maksimum 91 mbit'i gördü.

Ama mesela steam'den oyun indirirken, başka bir yerden bir program indirirken, Windows güncellemelerinde ya da ne bileyim ben Nvidia driverlarını indirirken vs hep 10.4 - 10.6 MB/sn hızlarını görüyorum. Eğer böyleyse sıkıntı yok demektir.
10.6 görsen bile 8 ile çarpınca yaklaşık 85 MBPS yapar. Yani kaybın var.

10.6 görsen bile 8 ile çarpınca yaklaşık 85 MBPS yapar. Yani kaybın var.
Tamam da indirirken başka server, test yaparken başka server. Biraz farkeder yani.

Benim paketim ise 50Mbps ama 65 Mbps hız veriliyor. Türk Telekom kullanıyorum ve 109₺ ödüyorum. Arkadaşın dediği gibi 100'lük tarifeye geçmeyi düşünüyorum, tam 100 alabilir miyim?

Ama mesela Steam'den oyun indirirken, başka bir yerden bir program indirirken, Windows güncellemelerinde ya da ne bileyim ben NVIDIA driverlarını indirirken vs hep 10.4 - 10.6 MB/sn hızlarını görüyorum. Eğer böyleyse sıkıntı yok demektir.

Hocam 10.4 MB/sn 83-84Mbps hıza denk geliyor. Yani sizin de kaybınız var bilginiz olsun. Ben de Speedtest'de en fazla 93-94 görüyorum, Steam'den 12 MB/sn ile indiriyorum. Bu da 96Mbps yapıyor. Yani Speedtest sonucu en fazla 2-3 Mbps fark ediyor.
Benim paketim ise 50Mbps ama 65 Mbps hız veriliyor. Türk Telekom kullanıyorum ve 109₺ ödüyorum. Arkadaşın dediği gibi 100'lük tarifeye geçmeyi düşünüyorum, tam 100 alabilir miyim?

Hat değerlerinizi paylaşabilirseniz alabileceğiniz maksimum hızı görürüz.

Yeni konular

Geri
Yukarı