TTNET 16 Mbps Paket İnternet Kesintileri

FurkanAçıkel

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. TTNET 16 mbps internet kullanıyorum. Yaklaşık 1 haftadır internet kesintileri oluyor özellikle de son 2 gündür. Modemim ZyXEL VMG3312-B10B. "VMG3312-B10B internete bağlanamıyor. Lütfen WAN ayarlarını kontrol edin veya ISS'nize başvurunuz" diye uyarı veriyor. Ne yaptıysam olmadı. Modemin en son çıkan güncellemesini yaptım olmadı. Resetledim olmadı. Arayüzden takip ettiğime göre WAN başlığı altındaki ip adresi veya Türk Telekom'un DNS'leri kesilip duruyor. Ayrıca indirme hızım sürekli oynamaya başladı. 16 mbps'den 1 mbps'e düşüyor sonra 5'e sonra 8'e çıkıyor falan. xDSL istatistiklerinde SNR Margin falan sürekli oynuyor. Normalde 20 db falandı. Şimdi eksilere kadar düşüyor. Allah rızası için yardım edin ya. Öyle bir sinirle yazıyorum ki şimdi! @Recep Baltaş @Ali Güngör
Yüklediğim fotoğraflar bugün için geçerli istatistikler:

1.png
2.png
3.png
4.png
5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolarda bir sorun yok gibi görünüyor. Zaten interneti bağlatalı 3 ay falan oldu. O kadar kısa zamanda kablolar eskimez herhalde. Bir de bu ZyXEL modemlerde sürekli böyle sıkıntı olduğunu gördüm. Bir yakınımda da ZyXEL modem vardı ve böyle bir kesinti yaşıyordu. Bakalım akşam vakti farklı bir modemde deneme yapacağım. Akşam buradan paylaşırım.

Sorun modemdeymiş. Bir tane eski modem buldum, kurulumu yaptım. Kesilme olmuyor lakin 16 mbps'e yakın değerler vermiyor. 7 mbps falan veriyor. Ve ping eskiye göre yüksek.Bunun nedeni modemin eski olması olabilir mi? Modem Philips CGA5722. Bir de TTNET'in verdiği bozulan modemi ne yapmam gerekiyor. ZyXEL ile mi görüşmem gerekiyor TTNET ile mi?

Kablon perte çıkmış muhtemelen her şeyde suçu iss lere atmayınız önce kendinizi kontrol edin hat zayıflamanız 40 eğer yanlış görmüyorsam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı