TTNET 16 mbps sorunu

Oğuz123

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. TTNET 8 mbps'den 16 mbps tarifesine geçtikten sonra tabletten ve bilgisayardan ayrı ayrı sonuçlar alıyorum.
Bilgisayar (8 mbps'teyken hız daha yüksekti.)
Speedtest.net by Ookla - My Results

Tablet (açıkçası o hızda bağlanmıyor)
hız.JPG

Acaba bilgisayarda mı bir sorun var diye düşünmeye başladım ancak zaman zaman 8-9 mbps'e çıktığını da gördüm.

Yakında tabletin de acı gerçekle yüzleşir, şu an inkar sürecinde, ilk aşama.:)

Şaka bir yana; normal şartlarda o tarz bir durum olmaz, aynı zamanda yapılan testlerde, uygun ve çalışan bir donanım kullanıyorsan hızlar arasında uçurum olmaz. Sadece küsüratlar oynar.
Kendini hırpalamadan başka bir laptop ile test yapman en kolayı.
Ya da başka bir akıllı aygıt ile.

Yakında tabletin de acı gerçekle yüzleşir, şu an inkar sürecinde, ilk aşama.:)

Şaka bir yana; normal şartlarda o tarz bir durum olmaz, aynı zamanda yapılan testlerde, uygun ve çalışan bir donanım kullanıyorsan hızlar arasında uçurum olmaz. Sadece küsüratlar oynar.
Kendini hırpalamadan başka bir laptop ile test yapman en kolayı.
Ya da başka bir akıllı aygıt ile.
Evdeki üç telefon da 12 mbps hızında bağlanıyor. Bilgisayarda sorun olma ihtimali yüksek. Antivirüslerle tarattığımda bir şey çıkmadı. Ne yapmam gerekiyor?

Laptop kullanıyorsan anten kablolarında sorun olabilir. Yakın zamanda söktüysen tam oturtmamış ya da anten uçlarını tam bastırmamış olabilirsin.
Kablo ile bağlanmayı denemediysen kablo ile bağlanıp da test et.
Masaüstü kullanıyorum. Sorunun wifi kartta olduğunu şuan anladım. Telefonumu bilisayara bağlayıp usb tethering yoluyla telefon üzerinden internete bağlandığımda bilgisayarda da 12 mbps aldım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı