TTnet 16mbit tarife ile youtube videoları takılma sorunu

Burak Recep Aksu

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 3 aydır TTnet'in 16 mbit 100 GB AKK paketini kullanıyorum, son 1-1.5 haftadır internette sorun yaşıyorum Torrent, İdm vb. Programlarda hiçbir sorun yok gayet hızlı bir şekilde download edebiliyorum sorun youtube gibi sitelerden video izlerken çıkıyor yani 1 GB bir dosyayı 7, 8 dakikada download edebiliyorken youtube'dan 720p HD bir video'yu izleyemiyorum 5 saniyede bir takılıyor hız testi yapıyorum 15.26 download, 1.26 upload hızı çıkıyor ttnet müşteri hizmetleriyle konuştum bir sıkıntı olmadığı söylediler. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir durumu bende yaşıyorum. Bu sanırım youtube'dan kaynaklı bir sorun. HD video izlerken bir sıkıntı yaşamıyorum fakat indirmek istediğim zaman hız çok değişkenlik gösteriyor. Genelde IDM kullanıyorum ama diğer programlarda da aynı durum söz konusu mesela hız bir 1800kbps ye fırlıyor sonra 350kbps ye düşüyor. Torrent vs gibi downloadlarda ise stabil. Browser olarak Yandex ve Opera kullanıyorum. Kota dolup hız 3 megabite düştüğü zaman bile 720p videoları takılma olmadan izleyebiliyorum. Yandex'e son sürümle birlikte turbo modunda video sıkıştırma özelliği geldi belki faydasını görürsünüz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı