TTNET 2 Aylık Cayma Bedelinin Fahiş Olması

Eyyüp İ.

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorum bu konu üzerinde çok başlık açıldı ama değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Türk Telekom Servis Sağlayıcılı internet aboneliğimin 24 aylık taahhüdünün 2 ay 22 gününü tamamladım. Hizmet kalitesinden memnum olmadığım için iptal ettirmek istiyorum. Ancak şu faturanın ekran görüntüsüne bakarsanız muhtemelen 2 ay için 420, 3 ay için 630 lira gibi bir cayma bedeli çıkaracaklarını düşünüyorum.

2019.06.12-01.49.png

2019.06.12-01.47_01.png

Sizce de çok fazla bir bedel değil mi? Neredeyse %75'e yakın kampanya yapmış sözde (sanki Babası'nın oğluyum)!
Sözleşmeleri abonelik babamın üzerine olduğu için genelde onunla telefonda görüşerek uzatıyorlar. Asıl kullanıcı benim. Telefon görüşmelerinde 16 Mbit limitsiz internet paketimiz normalde 255 lira dediklerini zannetmiyorum. Hem deseler bile akıl karı, mantıklı bir indirim değil!

Bu kadar çok cayma bedeli ödememek için bir şey yapılabilir mi?

Asıl cayma bedelini yarın arayıp soracağım! Faturada okuduklarım gereği tahminen yazdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi internete geçiceksiniz ? Eskiden atıyorum ttnetten turknete geçerken cayma bedelinin bir kısmını turknet ödüyordu bu tarz kampanyalar oluyordu. Aklıma başka birşey gelmiyor. Sözleşme adı altında çoğu firma böyle iteliyor. İnsanları 2 sene haraca bağlamak içinde cayma bedeli böyle yüksek oluyor.

Son düzenleme:
Keşke hizmeti alırken tüm sözleşmeyi detaylı bir şekilde anlayarak okusaydınız, Türk Telekom en ince sözleşme ayrıntılarını kullanarak bu fahiş fiyatları çıkartıyor.

Hangi internete geçiceksiniz ? Eskiden atıyorum ttnetten turknete geçerken cayma bedelinin bir kısmını turknet ödüyordu bu tarz kampanyalar oluyordu. Aklıma başka birşey gelmiyor. Sözleşme adı altında çoğu firma böyle iteliyor. İnsanları 2 sene haraca bağlamak içinde cayma bedeli böyle yüksek oluyor.

Turknet düşünüyorumda 120 liraya kadar karşılıyor. Maalesef, yasal mafyacılık!!!

Keşke hizmeti alırken tüm sözleşmeyi detaylı bir şekilde anlayarak okusaydınız, Türk Telekom en ince sözleşme ayrıntılarını kullanarak bu fahiş fiyatları çıkartıyor.

İlk abone olduğumuzda böyle kampanya oyunları yaptıklarından bi haber abone olmuştuk. Dediğim gibi abonelik babamın üzerine onu arayıp görüşüp sözleşme uzatıyorlar dolayısıyla bu tarz şeyleri sorma fırsatım olmuyor.

Türk telekom kullanmanın yan etkileri bunlar :D

😅 müşteri hizmetlerini internetimde sıkıntı var, gecikme oluyor diye arıyorum. Kontrol ediyor, ben kopma görmüyorum gayet iyi görünüyor diyor. Ben zaten kopuyor demedim ki canlı yayın izlerken yayın 5-10 saniyeliğine gecikiyor diyorum. Bana modeme reset atmayı öğretiyor. Güler misin ağlar mısın! 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı