TTNET aboneliğini sonlandırma süreci

Pentium G4560

Kilopat
Taahhüt 8 Mayıs itibariyle sona erecek. 1 haftadan az bir süre kaldı. TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum. Ancak TTNET'ten ayrılma sürecinde ne yapmam gerektiği hakkında pek fikrim yok açıkçası. Birkaç yerde okudum, modemi geri alıyorlar diyen var, şubesinden kapattırmanız gerek diyen var, yeni sağlayıcıya geçecekseniz hiç TTNET'le muhabbete girmeyip yeni sağlayıcıyı yönlendirin diyen var. Kafam karıştı açıkçası. Yakın zamanda TTNET'ten ayrılıp başka bir ISS'ye geçen arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilirler mi?

• Taahhüt sonunda modemi teslim etmek aşırı saçma geldi bana, bunca zaman faturanın içine zaten o modemin parasını sıkıştırmıyorlar mı? (9 yıldır TTNET abonesiyim)
  • TürkNet'e geçme isteğimden dolayı onun üzerinden örneklendireceğim, taahhüdün bitimine 2 gün kala falan başvuru yapsam, durumu anlatsam hiçbir kapanış evresi görmeden yeni sağlayıcı durumu halledebiliyor mu?
  • Eğer ki 2. sorumun cevabı olumsuzsa illa TTNET'i arayarak kapattırmam gerekiyorsa, herhangi bir şubeye gitmek zorunda mıyım? Telefondan kapattırma işlemi yapılmıyor mu?
Vakit ayırıp cevaplarsanız çok memnun olurum.

Türk.net sizin yerinize geçme işlemlerini yapıyor diye biliyorum. Ben başka sağlayıcıdan geçmedim ama sitede yazan öyleydi. 120₺'ye kadar olan taahhüt bedelini de karşılıyorlardı, sitede yazanlar bu yönde. Bu arada geçmek isterseniz sizinle kodumu paylaşabilirim.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim. Türk Telekom'dan modem kiralamayıp faturaya ek olarak satın aldıysanız geri vermenize gerek yok. Diğer bir konuda sadece telefondan aboneliği sonlandırmıyorlar. Ben iptal ettireceğim zaman '' Biz sadece telefondan iptal formu dolduruyoruz. 1 hafta içinde müdürlüğe gidip ıslak imza vermeniz gerek. Yoksa form sistem tarafından iptal olur.'' dediler. Biz de sinirlenip '' Form falan doldurmayın. Kendimiz gelip kapatacağız'' dedik. Ertesi gün müdürlüğe gittik. İşte ilk başlarda yok efendim iptal etmeyin şunu verelim şöyle yapalım falan dediler. Israrcı olman gerekiyor iptal ettirme konusunda. Ama forumda başka arkadaşların dediğine göre Türknet kendisi hallediyormuş iptal işlemlerini. Bu arada Türknet yerine Millenicom veya Netspeed gibi firmalara bakmanızı tavsiye ederim.

Hocam internetten veya telefondan başvurunuzu yapın. E-mail üzerinden belgeleri iletecekler doldurup ücretsiz kargoyla gönderin. Geçişi kendileri biraz yavaş olsada hallediyorlar. Sakın kendiniz iptal ettirip TürkNet'e başvuru yapmayın yoksa 99 TL kurulum ücreti ödersiniz. Tavsiyem hemen başvurunuzu yapmanız çünkü haddinden fazla uzatıyorlar.

Öncelikle yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim ayrı ayrı. :) O zaman yarın dediğiniz gibi başvuruyu yapıyorum hocam @omertsigalko . Bu durumda interneti kapattırmadığım için eve biri gelip kurulum yapmayacak yani değil mi? İnternet gidecek ve onlar aktif ettiği andan itibaren modemin ışıkları yeniden yanmaya başlayacak süreç bu şekilde işleyecek doğru mu?

Öncelikle yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim ayrı ayrı. :) O zaman yarın dediğiniz gibi başvuruyu yapıyorum hocam @omertsigalko . Bu durumda interneti kapattırmadığım için eve biri gelip kurulum yapmayacak yani değil mi? İnternet gidecek ve onlar aktif ettiği andan itibaren modemin ışıkları yeniden yanmaya başlayacak süreç bu şekilde işleyecek doğru mu?
Süreç şöyle işliyor hocam, belgeler ulaştığı zaman sisteme yükleniyor ve aktivasyonla görevli birim geçiş belgenizi şu an internet aldığınız firmaya yolluyor. Onaylanırsa TürkNet online işlemlerdeki modem kullanıcı adı ve şifreyi modem arayüzünüze giriyorsunuz ve TürkNet internetinizi kullanmaya başlıyorsunuz. İlk başta ADSL olarak bağlanıyor sonrasında "Paket Değişikliği" için destek kaydını açıyorsunuz ve VDSL geçiş tamamlanınca yüksek hıza sahip oluyorsunuz. Benim VDSL geçişim sebepsiz 6 gün bekletilmiş ve geri dönüş yapılmamıştı. Siz geçişiniz tamamlandığı takdirde hemen destek kaydını açarsanız zannediyorum benim yaşadığım problemleri yaşamazsınız. Şimdiden hayırlı olsun.

Tamamdır hocam anladım, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Elimdeki modem ADSL olduğu için ilk geçişte ADSL paket kullanacağım. O zaman yarın direkt başvuruyu yapıyorum. Tekrar teşekkür ederim. :)

Geri
Yukarı