TTNet ADSL vs Turkcell Superonline ADSL

ByDocTR

Hectopat
Öncelikle merhaba. 4 gün sonra TTNet ADSL aboneliğimin taahhütü bitiyor. Bugün gittim sordum paket fiyatlarını. (Yaşadığım sokakta Fiber altyapısı yok.)

TTNet 100 GB AKK, 16 Megabit hız 64 TL.
Superonline 50 GB AKK, 16 Megabit hız 61 TL.

Nette araştırdığım kadarıyla ADSL olarak TTNet öneriyorlar. Fakat kötüleyenler de fazla. Superonline iyi diyenler de var. Kararsız kaldım kullanan var mıdır yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle merhaba. 4 gün sonra TTNet ADSL aboneliğimin taahhütü bitiyor. Bugün gittim sordum paket fiyatlarını. (Yaşadığım sokakta Fiber altyapısı yok.)

TTNet 100 GB AKK, 16 Megabit hız 64 TL.
Superonline 50 GB AKK, 16 Megabit hız 61 TL.

Nette araştırdığım kadarıyla ADSL olarak TTNet öneriyorlar. Fakat kötüleyenler de fazla. Superonline iyi diyenler de var. Kararsız kaldım kullanan var mıdır yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşım superonline kullanıyor skype'da konuşurken birşey indiremiyor hala düzeltemediler. Birde ben ttnet kullanıyorum 16 mbit hiç bir sorun yok.

Hangisi daha iyi diye bir şey söz konusu değil. İyi ya da kötü performans bulunduğun konuma göre değişmektedir. Çevrende iki altyapıyı da kullanan dostlarına danış ve tercihini yap. Yalnız, TTNet oldukça avantajlı gözüküyor 100GB AKK ile alınası bir hal alıyor.

Superonline kullanıcısı olarak TTneti önermiyorum. Aynı altyapıyı kullanmalarına rağmen TTnet hızımı düşürüyordu, kopmalar çok fazlaydı. İnternet açıkken ev telefonu çaldığında modemin üzerindeki ADSL ve İnternet ışıkları sönüyordu (kopma oluyordu). Şimdi Superonline da kopma çok daha az ve ev telefonu çalınca kopma olmuyor.
TTnet ne kadar avantajlı olursa olsun tercihin bence Superonline olmalı.

Bugün bana da Superonline'dan geldiler. TTNET'ten cayma bedelini de kendilerinin ödeyeceğini söyleyerek, telefon + internet faturası toplam 80 TL olacak geçerseniz dediler. 1-2 yıl önce fibernet hattı çektiklerini hatırlıyorum. Aklım karıştı valla, TTNET'ten memnun değilim ama Superonline'dan da şüpheliyim. Altyapıyı bilmiyorum nasıldır, kullanandan neredeyse hiç yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı