TTNET ADSL'den Turknet VDSL'e Geçiş

Unknown Human

Kilopat
Yer
Bursa - İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce evraklarımı Turknet'e yolladım. Şu anda aktivasyon işleri yapılıyor. Büyük ihtimal pazartesi veya salı günü Turknet'e geçmiş olacağım. Fakat nasıl geçicem? Şu anda Turk Telekom'un ADSL 16 Mbps paketini kullanıyorum ve Turknet'ten 50 Mbps VDSL alacağım. Müşteri hizmetlerini aradım bana "evinize herhangi bir ekip yönlendirilmeyecek" dedi. Sanırım 16 Mbps'yi aynı hat üzerinden vericekler.

Daha önce bu tecrübeyi yaşamış arkadaşlar varsa rica etsem geçişin nasıl olduğunu anlatabilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun, gözünüz aydın. Bende dsmart aboneliğimi fesih edip, TürkNet'e geçtim. Cuma günü evraklarımı gönderdim ve internetim Salı günü aktif oldu. Pazartesi günü verdiğiniz evraklar toplama merkezine ulaştıysa incelenir. Salı günü hattınıza internet verilir. Ben ısrarla aradım ve; ''Belgelerim elinize ulaştı açın artık'' dememe rağman. ''Evraklarınız elimize ulaşmış gözüküyor, gün içerisinde inceleme tamamlanacak en geç yarın internetinizi kullanmaya başlayacaksınız'' dediler. 16 Mbps kullanıyormuşsun önceden. Evet aynı hat üzerinden portunuzu VDSL'e taşıyacaklar. Modeminiz VDSL desteklemiyorsa bir an önce VDSL modem almanız gerekmekte. Aksi taktirde Adsl destekleyen modem ile VDSL interneti, hattınız aktif olsa dahi kullanamazsınız. VDSL modem alacak bütçeniz yoksa, (en ucuzu asus dsl n16, 200 tl) Müşteri hizmetlerini arayarak hattınızı 16 Mbps olarak tanımlatır 24 saat içerisinde 16 Mbps olarak kullanırsınız. Üzerine basarak söylüyorum VDSL destekli modeminiz yoksa 50 Mbps interneti yani VDSL interneti kullanamazsınız. Tekrardan hayırlı olsun. Pişman olmazsınız. TürkNet'de 2. ayımı yarıladım.

Öncelikle hayırlı olsun, gözünüz aydın. Bende dsmart aboneliğimi fesih edip, TürkNet'e geçtim. Cuma günü evraklarımı gönderdim ve internetim Salı günü aktif oldu. Pazartesi günü verdiğiniz evraklar toplama merkezine ulaştıysa incelenir. Salı günü hattınıza internet verilir. Ben ısrarla aradım ve; ''Belgelerim elinize ulaştı açın artık'' dememe rağman. ''Evraklarınız elimize ulaşmış gözüküyor, gün içerisinde inceleme tamamlanacak en geç yarın internetinizi kullanmaya başlayacaksınız'' dediler. 16 Mbps kullanıyormuşsun önceden. Evet aynı hat üzerinden portunuzu VDSL'e taşıyacaklar. Modeminiz VDSL desteklemiyorsa bir an önce VDSL modem almanız gerekmekte. Aksi taktirde Adsl destekleyen modem ile VDSL interneti, hattınız aktif olsa dahi kullanamazsınız. VDSL modem alacak bütçeniz yoksa, (en ucuzu asus dsl n16, 200 tl) Müşteri hizmetlerini arayarak hattınızı 16 Mbps olarak tanımlatır 24 saat içerisinde 16 Mbps olarak kullanırsınız. Üzerine basarak söylüyorum VDSL destekli modeminiz yoksa 50 Mbps interneti yani VDSL interneti kullanamazsınız. Tekrardan hayırlı olsun. Pişman olmazsınız. TürkNet'de 2. ayımı yarıladım.
Kurulumu yaptım fakat kurulumda VDSL seçeneği yoktu. Şu anda yine 16 Mbps kullanıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım ve VDSL'e geçiş yapmak istediğimi söyledim. Onlarda kayıt oluşturdu. Onlar sorunu halledince benim yeniden modem kurulumundan VDSL seçmem gerekicek mi?

Bilgi için teşekkürler. VDSL'e geçiş yapmak istediğimi söyledikten yaklaşık 1 saat sonra internetim kesildi. Hemen müşteri hizmetlerini aradım. ''Hattınız VDSL'e taşındı o yüzden yeniden modem kurulumu yapmalıyız'' dedi. Hemen kurulumu yaptım ve VDSL'e geçişimi sağladım. :)

Bilgi için teşekkürler. VDSL'e geçiş yapmak istediğimi söyledikten yaklaşık 1 saat sonra internetim kesildi. Hemen müşteri hizmetlerini aradım. ''Hattınız VDSL'e taşındı o yüzden yeniden modem kurulumu yapmalıyız'' dedi. Hemen kurulumu yaptım ve VDSL'e geçişimi sağladım. :)
Kardeşim herhangi bi sorun yaşadınmı türknette internet kopması internet gitmesi sorunlarda çözümlenememe gibi ? Ben şuan Yürktelekom vdsl kullanıyorum türknet beni direk vdsl olarakmı bağlar ?

Kardeşim herhangi bi sorun yaşadınmı türknette internet kopması internet gitmesi sorunlarda çözümlenememe gibi ? Ben şuan Yürktelekom vdsl kullanıyorum türknet beni direk vdsl olarakmı bağlar ?
Merhaba dostum, öncelikle yeni konu açıp bilgi alman daha doğru olacaktır. Kısaca cevap vermeye çalışayım ben yine de. Benim yaşadığım yerde YAPA yoktu o yüzden Turknet, interneti Turk Telekom altyapısı üzerinden sağlıyor bana. Ben 2 senedir Turknet kullanıcısıyım, bundan önce 10 sene de Turk Telekom kullanmıştım toplam bağlantı kesilme sayım 10-15'i geçmez. Yani şuan Türk Telekom'da herhangi bir sıkıntı çekmiyorsan Turknet'de de çekmezsin diye düşünüyorum. Müşteri hizmetleri yok bu arada Turknet'de. Arayıp konuşacak kimseyi bulamazsın Turknet'e geçersen. İnternet üzerinden arıza kaydı bırakılıyor ve sorun böyle çözülmeye çalışılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı