TTNET hat değerlerim nasıl?

die

Hectopat
Makaleler
1
5-6 yıldır TTNET ile kavga etsem de maalesef 10 MB üstünü görebilmiş değilim. Adamlar ana merkezden uzak olduğunuz için yavaş diyor. Ee diyorum 2 sene önce 8 MB alırken de öyle diyordunuz şimdi de öyle diyorsunuz.
Hat değerleri iyi mi? İmza toplayıp hattı yakına taşımaya değer mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,9 KB · Görüntüleme: 74
5-6 yıldır TTNET ile kavga etsem de maalesef 10 MB üstünü görebilmiş değilim. Adamlar ana merkezden uzak olduğunuz için yavaş diyor. Ee diyorum 2 sene önce 8 MB alırken de öyle diyordunuz şimdi de öyle diyorsunuz.
Hat değerleri iyi mi? İmza toplayıp hattı yakına taşımaya değer mi?

Hocam ben yakın zamanda pek akla mantığa uygun değil ama bir şey fark ettim. İnternet hızından şikayetçi isen DNS sunucunu değiştirebilirsin. Ben VDSL hattımda Google DNS kullanınca hız değerlerimin tamamını elde edebilmiştim. Bir deneyebilirsiniz isterseniz. Google DNS: 8.8.8.8.
8.8.4.4.
Hocam ben yakın zamanda pek akla mantığa uygun değil ama bir şey fark ettim. İnternet hızından şikayetçi isen DNS sunucunu değiştirebilirsin. Ben VDSL hattımda Google DNS kullanınca hız değerlerimin tamamını elde edebilmiştim. Bir deneyebilirsiniz isterseniz. Google DNS: 8.8.8.8.
8.8.4.4.
Yanlış yazılmış pardon hocam
8.8.8.8
8.8.4.4
Olacak şekilde

8.8.4.4.

Yanlış yazılmış pardon hocam
8.8.8.8
8.8.4.4
Olacak şekilde

Bence böyle bir şey mantıksız.

Bende biliyorum evet başta dediğim gibi mantıksız geliyor size de ancak denedim ve 18.9 Mbit aldığım internetimde 23.6 Mbit'e kadar çıkabildim. (Paketim 24 Mbit)

Çok ilginç deneyeceğim bende yavaşlarsa ama tam değerleri görüyorum. Neden mantıksız geldi şundan dolayı çünkü İSS'nin ana DNS serverine daha hızlı bağlanır ve daha hızlı veri aktarım gerçekleşir. Ayrıca DNS ile bant genişliğinin pek alakası yok ondan dolayı demiştim :D

Çok ilginç deneyeceğim bende yavaşlarsa ama tam değerleri görüyorum. Neden mantıksız geldi şundan dolayı çünkü ISS'nin ana DNS serverine daha hızlı bağlanır ve daha hızlı veri aktarım gerçekleşir. Ayrıca DNS ile bant genişliğinin pek alakası yok ondan dolayı demiştim :D.

Evet tam değerleri almadığımdan dolayı denedim bende. Bende biliyorum mantıksızlığını ama gerçekten doğru. ADSL ve VDSL hatlarda Google DNS çok iyi iş çıkarıyor. Fiber altyapılarda da test yaptım Cloudflare DNS ve Open DNS'de fiber altyapılarda çok iyi iş çıkarıyor.

Geri
Yukarı