TTNET hat zayıflaması veya arızası

uqurkaya9

Centipat
Selamlar, bir sorunum var. 2 aylık TTNET 12 MB hat açtırdım, 10 MB aldı; güzeldi, beğendim. SNR Margin hat değerleri ise 18-20 idi, 2 ay kopmasız yavaşlamasız kullandım fakat bu 4 gündür hat değerleri 6, 5, 8, 7'lerde sürünüyor ve hattım çok kötü sürekli kopuyor, donuyor vesaire arıza kaydı oluşturduk. Hızımı 8'e düşürmüşler. Kopma durdu ama hat leş gibi yani hissediyorsunuz kullandıkca. Ne olmuş olabilir de bu arıza oluşmuştur derken NetSpeed'de santralimin değiştiğini fark ettim. Normalde 500 metre ötedeki santrale bağlıyken beni 250 metredeki santrale geçirmişler, santral yakınlaşmış ama sinyaller düşmüş. 10 MB kullanamıyorum, 60 MB nasıl olur Allah bilir :D. Böyle kısır bir durumun içine attılar beni. Bu durum hakkında bilgili ve başından geçmiş biri yardımcı olabilir mi ben ne demeliyim bunlara? 2 modemle test ettim, iç tesisat yeni ve kablo çektim.

Dosya Ekleri

• 11.png
    11.png
    5,5 KB · Görüntüleme: 74
  • 12.png
    12.png
    9,1 KB · Görüntüleme: 76
Bunun sebebi nedir o mantığı anlamadım hat sinyalleri çok kötü şuanki beni geçirdikleri santralde vdsl geçsem hız artsa daha kötü olmaz mı ?
ADSL alt yapısı ölü derecesinde 😁 VDSL modeminiz varsa beklemeyin bile.
Konuya tekrar girdim ve nasıl aklıma gelmedi bu anlayamadım. Sorun sizin bina içi tesisatınızdada olabilir. Eski bir tesisatınız var ise onu yenilemenizi öneririm. Eğer sorun bina içi tesisattaysa VDSL'e geçmeniz birşey değiştirmez hatta kopmalar başlayabilir.

Son düzenleme:
ADSL alt yapısı ölü derecesinde 😁 VDSL modeminiz varsa beklemeyin bile.
Konuya tekrar girdim ve nasıl aklıma gelmedi bu anlayamadım. Sorun sizin bina içi tesisatınızdada olabilir. Eski bir tesisatınız var ise onu yenilemenizi öneririm. Eğer sorun bina içi tesisattaysa VDSL'e geçmeniz birşey değiştirmez hatta kopmalar başlayabilir.
Bunu belirtmiştim konuda direk kablo çektim ve yeni kablo 1 ay oldu daha ilk ay güzeldi 2. ayda başladı hat sorunu

Yeni konular

Geri
Yukarı