TTNET İnternet hızındaki düşüşün nedeni modem olabilir mi?

MysticVezonTR

Kilopat
Bir TTNET kullanıcısıyım ve aylık 100TL ödüyorum. Altyapımızda Fiber yok ama kullandığımız paket 16 Mbps içeriyor. Bugünlerde yine çok sık kopma ve düşük -1 Mbps- internet hızı için apartmana teknik ekip yolladılar. Aşağıda bir kabloyu düzeltince eski hızıma -3 Mbps, aslında bunu bile almıyor olmam gerek- döndüm fakat gelen adam yeni aldığım modemin hızını kestiğini söyledi.

Babam da yanımda olduğundan bir şey diyemedim fakat resmen dalga geçiyorlar, çok eskiden 8 Mbps alıyordum bunu çok iyi hatırlıyorum üstelik bu modemin eski versiyonu ile. Modemimdeyse eğer sorun nasıl bu 3 Mbps gibi komik bir rakamın kilidini kaldırabilirim?

Modemdeki değerleri paylaşın ve modeminizi.
TP-Link TD-W8961N isimli modemi kullanıyorum. Az önce Firmware güncellemesini yaptım ve reset attım modemime fakat şuanda ip adresinden modemin arayüzüne ulaşamıyorum, takılıp kalıyor.

Az önce girdiğimde aldığım sonuçlar:
a.PNG

16Mbps internete nasıl 100TL veriyorsunuz? Tivibu falan da var galiba?

Modem hız kesmez. Modeme gelen kabloda sorun olmadığından eminseniz BTK'ya şikayet edin. Arızanın çözülemediğini ve hizmetin ayıplı olduğunu yazın. Sözleşme feshini isteyin.

16Mbps internete nasıl 100TL veriyorsunuz? Tivibu falan da var galiba?

Modem hız kesmez. Modeme gelen kabloda sorun olmadığından eminseniz BTK'ya şikayet edin. Arızanın çözülemediğini ve hizmetin ayıplı olduğunu yazın. Sözleşme feshini isteyin.
Aşağıdaki paketi kullanıyoruz ve tahhahüte daha çok var. Resmen hırsızlık bu! BTK'ya falan şikayet etmekle hayatta uğraşmaz babam. Modeme gelen kabloyu değiştirebilirsem değiştirir bir de öyle denerim. Teşekkür ederim ilginiz için. :)

Zaten internet üzerinden şikayet edeceksiniz. Sakın üşenmeyin. 1Mbps internete 100TL hayatta verilmez. Suçlu TT çıkarsa taahhüt cezası da kesemezler. Ama ilk önce modeme gelen kabloya bakın siz.

Hem o priz ile modem arasında ki, hem de binanın girişinde bulunan ankastre kutusundan prize gelen kabloyu kontrol edin.
Yazın geldiklerinde duvara giden o kabloyu kendileri değiştirdi ama ben yine de elimde olan başka yeni bir kablo ile denedim bir şey değişmedi. Ve bugün geldiklerinde apartmanın o dediğiniz kutusunu önce kontrol ettiler. Onlar gittiğinden beri internet hızım 3.50 Mbps.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı