TTNET paket 50 MB iken 16 MB hız alma

EINZEIN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.

TTNET 50 MB limitsiz internet kullanmaktayım. Fakat hız testi yaptığım zaman 16MB hız alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradığım da ilk önce arıza kaydı oluşturdular daha sonra SMS ile dönüp altyapıda sorun olmadığını sorunun modem ile alakalı olabileceğini söylediler. Modemim zxyel VMG3312-B10A modeli daha önce bu modem de bu sorunu yaşamıyordum. Altyapı sorgulama ve hız testlerini görsel olarak paylaşıyorum.

Altyapı sorgulama.

Speedtest.

Nasıl bir yol izlemeliyim ne yapmalıyım bu konuda desteklerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem hat değerlerini paylaşın.
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 7 days: 11 hours: 31 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 2.637 Mbps 17.621 Mbps
Actual Net Data Rate: 2.618 Mbps 17.571 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 8.8 dB 7.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 5.2 dBm 13.5 dBm
Receive Power: -28.3 dBm -14.9 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 33.7 dB 28.7 dB
Attainable Net Data Rate: 2.841 Mbps 16.572 Mbps

bunlardan bahsediyorsunuz sanırım

SNR margin değerleriniz düşük. Daha önce paket kaybı, WiFi veya lan bağlantı kopmaları yaşadınız mı?
VDSL Training Status: Showtime
Mode: VDSL2 Annex B
VDSL Profile: Profile 17a
Traffic Type: PTM Mode
Link Uptime: 7 days: 11 hours: 31 minutes

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 2.637 Mbps 17.621 Mbps
Actual Net Data Rate: 2.618 Mbps 17.571 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 8.8 dB 7.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 5.2 dBm 13.5 dBm
Receive Power: -28.3 dBm -14.9 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 33.7 dB 28.7 dB
Attainable Net Data Rate: 2.841 Mbps 16.572 Mbps

bunlardan bahsediyorsunuz sanırım

hayır hocam daha önce wifi kopması gibi sorunlarla karşılaşmadım.
Anladım. Hocam daha önceden SNR margin değerleriniz çok düşmüş ve modem veya Türk Telekom hızlı müdahele amaçlı hızınızı düşürüp, SNR margini stabil tutmuşlar. Önce modeminizi değiştirin farklı herhangi bir modem ile. Eğer SNR margin hala o seviyelerde gözüküyorsa ekip çağırttırıp kablolarınızı kontrol ettirmeniz gerek. Geçmiş olsun.

@EINZEIN altyapın berbat duruyor. Telekom kullanıyorsan saha ekibi talep et. Ölçüm yaparken onlar sende değerlere bak.

Ankastreden eve gelen kabloyu iyi bir CAT 6 ile değiştir daha iyi olur.

Elektrik&elektronik işlerinden anlamıyorsa kendisi değiştiremez kabloyu. Ben Türk Telekom'u arayıp değiştirmelerini rica etmiştim daha sonra 2 arkadaş geldi bayağı uğraşıp değiştirdiler. Para da ödemedim ayrıca. Ayrıca CAT kablosundan olsaydı problem 16Mbps alamazdı.

Bir de tez zamanda Türknet'e geç derim. Taahhütün vardır şimdi. Bittiği anda düşünme sakın direk geç. Türk Telekom gereksiz bir firma.

Elektrik&elektronik işlerinden anlamıyorsa kendisi değiştiremez kabloyu. Ben Türk Telekom'u arayıp değiştirmelerini rica etmiştim daha sonra 2 arkadaş geldi bayağı uğraşıp değiştirdiler. Para da ödemedim ayrıca. Ayrıca CAT kablosundan olsaydı problem 16Mbps alamazdı.
Hayır sorun iç hattaki kabloda. 16 mbps alamazdı ne demek. Kablo bir yerden hasar almış değer kaybı yaşıyor. İç hattaki kablo değişmesi lazım. Elektrikçi veyahut TT Elit Hizmet çağırıp değiştirebilirsin. Reçbet Cat 6 utp veya ftp kablo işini görecektir.
Bir de tez zamanda Türknet'e geç derim. Taahhütün vardır şimdi. Bittiği anda düşünme sakın direk geç. Türk Telekom gereksiz bir firma.
Türknet'te o kadar iyi firma değil. Eğer ki altyapı sorunluysa Türk Telekom'da kalmak en mantıklısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı