TTNET paket değişikliğinde ücretlendirme

aliderler

Centipat
Merhaba, 4 yıldır Türk Telekom kullanıcısıyım. Karantina günlerinde herkesin evde olmasından dolayı 300GB kotayı 2 aydır aşıyorduk. Bu yüzden internet paketimi değiştirdim. Bir sonraki faturalandırma döneminde nasıl bir faturayla karşılaşırım? Her iki ayında faturasını mı kesicek yoksa sadece yeni paketin mi ?

Benim bildiğim kadarıyla paketi iptal edersem yüklü bir para ödüyoruz ona da cayma bedeli deniyor.

Ben eski paketimden daha yüksek bir pakete geçiş yaptım. Zaten halihazırda varolan sözleşmemi uzattım ve daha fazla ödeyeceğim. Ceza ödemek bana da mantıksız geldi ama asıl merak ettiğim eski paketi mi ödeyeceğim yoksa ikisinin günlük bedellerinin toplamını mı ? Bu ay eski paketimden fatura kesim tarihinden sonra 18 gün kullandım, sonraki fatura kesim tarihine de 12 gün kullanacağım. Böyle bir faturalandırma daha duymuştum ancak emin değilim yine de.

Evet, zaten senin de anladığın üzere paketi iptal etmediğin için paket yükselttiğin için bir cayma bedeli ödemeyeceksin. İnternet sağlayıcın senin kullanım oranını hesaplayıp ona göre çift fatura yada kullandığın miktar üzerinden fatura çıkartabiliyor. Örneğin 15 gün ilk pakette kaldın ve bir miktar kullandın, geri kalan kısmında ise yeni bir pakete geçiş yaptın, bu durumda önceki paketteki kullanım miktarın göz önünde bulundurularak ücretlendirme yapabiliyorlar.

Evet, zaten senin de anladığın üzere paketi iptal etmediğin için paket yükselttiğin için bir cayma bedeli ödemeyeceksin. İnternet sağlayıcın senin kullanım oranını hesaplayıp ona göre çift fatura yada kullandığın miktar üzerinden fatura çıkartabiliyor. Örneğin 15 gün ilk pakette kaldın ve bir miktar kullandın, geri kalan kısmında ise yeni bir pakete geçiş yaptın, bu durumda önceki paketteki kullanım miktarın göz önünde bulundurularak ücretlendirme yapabiliyorlar.

Peki 18 gün kullanıp kotayı doldurduysak 😅

Gerçi kota fatura kesim tarihinden değilde her ayın başından itibaren sıfırlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı