Çözüldü TTNET paket yenilenmesi sonrası hızı güncellenmemesi

• Konuyu başlatan 9544
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 652
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

9544

Kilopat
Makaleler
46
Yer
Dark
Daha fazla  
Benim eski paket 16Mbps, sözleşmeyle birlikte 20Mbps bir pakete geçtim. Altyapım fazlasını destekliyor kendileri belirtti.

Sorunum.
Bana hâlâ 16Mbps hız verildiğini kendileri de kabul etmelerine rağmen bana hâlâ 20Mbps hız vermiyorlar. Konuyla ilgili ne yapabilirim? Sattıkları paketteki hizmeti verememekle ilgili savcılığa suç duyurusunda bile bulunabilirim.

Cidden üç hafta oldu çağrım merkezi sistemin tespit ettiği arızaya kayıt oluşturmaktan başka bir işe yaramıyor, net.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet kızgın attım. Yaptığınız yorum kaynar suya ılık su döktüğü için. Ben üç haftadır uğraşıyorum bunu bilememe gibi bir ihtimalim kalmadı. Adamlar her arıza kaydıma log atıp geçmişler bizzat gördüm hepsinde hızım çok yavaş yazılı. Ben kesinlikle hızın yavaş cümlesi kurmama rağmen. Durum basit bir arıza kaydıyla giderilecek bir şey değil adamlar bana bile bile aldığım hizmeti vermiyor. Kendileri de belirtti , kendi cihazlarıyla yaptığı ölçüm de bile 16Mbps alıyorsun diyor.

Şimdi anlatabildim mi, mesajımı okusaydınız yukarıda yazdığımın aynısını yazmazdım.
Sorun çözüldü.
Defalarca arıza kaydı bırakmam sonucunda şikayet kaydı oluşturuldu, İl Müdürlüğündeki teknik personel sorunu tek seferde anlayıp çözümledi.
Neredeyse 20'ye yakın görüşme yapmam sonucu sadece bir bilgili adama denk gelmek sorunu çözdü.
Emin olmak için bakınız.

@realmoonlight
3qw24r.PNG

Evet, hız güncellemesi yapmamışlar daha. MH ile konuşup paketteki hızı alamadığınızı, hız profili güncellemesi yapmaları gerektiğini söylediniz mi?
MH nedir bilmiyorum. Cidden tükendim üç hafta oldu.

10 yakın arıza kaydı bıraktım açıklama kısmın hepsine "hızım çok düşük" yazmışlar bizzat gördüm TT il müdürlüğündeki memur gösterdi.
Ve her arıza kaydı bıraktıktan 1 veya iki dakika sonra arızanız çözümlenmiştir sms'si geliyor.

Yine TT il müdürlüğündeki arkadaş çağrı merkezini aradığında sadece şu cümleyi kur dedi "ip alamıyorum" bu şekilde arıza bırak dedi iki tane de böyle arıza bıraktım, teknik ekipler geldi kabloları, değiştirdiler hızla ilgili bir şey yapamayız dediler.

-Farklı modemle bağlandım net eski paketimin hızını alıyorum.
-Bilgisayarı sıfırdan kurdum içindekiler giderse gitsin dedim sonuç yine aynı.

@9544 neden kızgın attınız? Yorum yapabilmek için görmem gerekliydi. Hız güncellemesinden önce portunuz talınmalı zaten. Hala ADSL 2+ gözüküyor, dual port olsa anında sistemden değişirdi. Bende öyle oldu çünkü, sizin port değişikliğine ihtiyacınız var. Müşteri hizmeylerini arayıp VDSL hizmet satın aldığınızı ve hattınızın vsdl porta taşınmasını istediğinizi söyleyin.
Müşteri hizmetlerinin kısaltması.
Paketi satın almışsınız fakat hız profilinizi hala güncellememişler. Bilgili birine denk gelirseniz sorununuzu anlayıp hız profilinizi tanımlar.

Zaten ADSL porta bağlı arkadaş. Diğer türlü otomatik düşüyor.

Evet kızgın attım. Yaptığınız yorum kaynar suya ılık su döktüğü için. Ben üç haftadır uğraşıyorum bunu bilememe gibi bir ihtimalim kalmadı. Adamlar her arıza kaydıma log atıp geçmişler bizzat gördüm hepsinde hızım çok yavaş yazılı. Ben kesinlikle hızın yavaş cümlesi kurmama rağmen. Durum basit bir arıza kaydıyla giderilecek bir şey değil adamlar bana bile bile aldığım hizmeti vermiyor. Kendileri de belirtti , kendi cihazlarıyla yaptığı ölçüm de bile 16Mbps alıyorsun diyor.

Şimdi anlatabildim mi, mesajımı okusaydınız yukarıda yazdığımın aynısını yazmazdım.
Sorun çözüldü.
Defalarca arıza kaydı bırakmam sonucunda şikayet kaydı oluşturuldu, İl Müdürlüğündeki teknik personel sorunu tek seferde anlayıp çözümledi.
Neredeyse 20'ye yakın görüşme yapmam sonucu sadece bir bilgili adama denk gelmek sorunu çözdü.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı