TTNET Ping Problemi

thelegendy

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, TTNET abonesiyim, son 1-2 aydır ciddi ping sorunu yaşıyorum. Sorun kalıcı olarak devam ediyor, daha aşağıya düşmüyor. Birkaç ay önceye kadar 10-15 civarı ping süresi alırken, şuan 25-30 civarına çıkmış durumda. Battlefield 4 TR sunucularında 10-15 ping ile oynarken, şuan min. 30 ping ile oynayabiliyorum. Yabancı sunucular min. 70-80 arası. Bu durum gerçekten canımı çok sıkmaya başladı. TTNET'i belki 10 defa aradım. Ping ile alakalı bir işlem yapamadıklarını söylüyorlar. Hız konusunda bir problemim yok.

Birkaç ay içerisinde modem olsun, kablolar olsun hiçbiri değişmedi. Farklı modem ile de denedim. Kablolu kablosuz aynı ping süresini alıyorum. Hız problemi yaşamıyorum, 16mbite kadar hızım var. (Altyapı konusunda sorun yok yıllardır kullanıyorum sonuçta) Speedtest sonucu ve hat değerleri aşağıda...

4584850270.png
1.PNG

Çözüm olarak ne önerebilirsiniz? Santralden port değişiminin yardımcı olabileceğini söyleyenler var. Telekom müdürlüğüyle görüşüp böyle bir işlem yapmalımıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Doğru düzgün oyun bile oynayamıyorum...

NOT: Servis sağlayıcısı önerilerini şuan için dikkate alamayacağım. 12 yada 24 ay kadar taahütüm bulunuyor.

Benim ping değerlerim de yukarıda ki gibiydi. TTNET müşteri hizmetleri aradığımda sorunum çözüldü fakat santralden port değişimini daha önce hiç duymadım.

Benim ping değerlerim de yukarıda ki gibiydi. TTNET müşteri hizmetleri aradığımda sorunum çözüldü fakat santralden port değişimini daha önce hiç duymadım.
Tam olarak ne söylediniz müşteri hizmetlerine? Ben birçok defa durumu anlattım, hat değerlerimin iyi olduğunu, bilgilerimi güncellediklerini, sınırları kaldırdıklarını söylediler ama hala aynı. Komşumun ağına bağlanıyorum, kablosuzda bile 8-9 ping alıyorum. Bu arada santral konusuna gelince, burada ve farklı platformlarda da bununla alakalı konulara denk geldim.

Komşunun ağında 8-9 ping alıyorsan muhtemelen bağlantılarında sorun vardır.
Yalnız komşum yan binada. Farklı odadaki prizden çekip farklı modemle de denedim oda aynı şekilde. Bina hattında problem vardır diyeceğimde 1-2 ayda bu kadar farkeder mi? Ya ben birşeyleri gözden kaçırıyorum yada bu mesele TTNET'in işgüzarlığı...

TTNET ilede olabilir, ama genelde bağlantılardan dolayı bu tür sorunlar çıkıyor. Arayıp sorununu iyice anlatman, mutlaka çözeceklerdir. Şahsen ben aradığımda düzeldiğini gördüm.

TTNET ilede olabilir, ama genelde bağlantılardan dolayı bu tür sorunlar çıkıyor. Arayıp sorununu iyice anlatman, mutlaka çözeceklerdir. Şahsen ben aradığımda düzeldiğini gördüm.
Bana bilgisayarcıya göstermemi tavsiye ettiler, şaka gibi :) Cihazlarımda yada modemimde sorun olmadığından adım kadar eminim...

Öncelikle farklı bi modem ile yanlızca bilgisayarı bağlayıp ping'i gözlemleyin, ankastre kutusundan eve gelen kablolarınızda ek, oksitlenme veya zarar görme gibi sorunlar var ise tesisatı elden geçirin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı