TTNET taahhüt iptal ücreti çıkıyor

omer981

Hectopat
1.5 senedir TTNET kullanıyorum yalın ve 'sözde 16 hız' veren bir paket ama bugüne kadar 800 KB'dan fazla aldığımı hatırlamıyorum.

Bugün aradım iptal için 652 lira para istediler böyle bir şey var mı? Benim bildiğim 1 sene dolduğu zaman az miktarda ücret ödeyip kapatabiliyoruz da 652 lira ne Allah aşkına ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
TTNET'e taahhütlü bir anlaşmaya imza attıysan eğer, o parayı ödememe gibi bir lüksün yok. Netspeed kullanıyorum 3 ay berbat oluyor, 3 ay iyi. Berbat hali TTNET'e göre 100 kat iyi yani yanlış anlaşılmasın. :) Bunlarda zam yaptı çok bir farkı kalmadı.

Bende o kampanyayı kullanıyorum ve taahhüt süresi 2 sene diye hatırlıyorum müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alabilirsin.

Taahhüt süresi 2yıl olarak bende türk telekom kullanıyorum 16MBPS olarak satın aldım fakat 11-12-13-14 gibi hızlara kadar çıkıyor. bir ara türknete geçecektim iptal edeyim dedim 3veya 4'üncü ayımdı 1200küsür lira para istediler.

Aslında taahhütlü ne kadar çok kullanırsan o kadar çok para isterler. Örnek olarak 24 ay taahhüt imzaladın. 20 ay kullanıp iptal ettirirsen firma diyorki. Sözleşmeye sadık kalmadın. 20 ay da benim indirimlerimden yararlandın. Ben bu 20 ay yaptığım indirimin parasını alırım. 30 lira her ay indirim yaptıysa 600 TL ücret ister. Hemen başlarda iptal etsen daha az ödersin. Netspeed kullanıyorum. 1 yıldır 'tık' demedi. Ne taahhüt ne bir şey.

1.5 senedir TTNET kullanıyorum yalın ve 'sözde 16 hız' veren bir paket ama bugüne kadar 800 KB'dan fazla aldığımı hatırlamıyorum.

Bugün aradım iptal için 652 lira para istediler böyle bir şey var mı? Benim bildiğim 1 sene dolduğu zaman az miktarda ücret ödeyip kapatabiliyoruz da 652 lira ne Allah aşkına ya.
Turknet'e geç. 500'e yakın parasını TurkNet ödüyor geriye kalanını siz ödüyorsunuz.

Bu arada eskiden 16mbps bağlatıp 2-3 mbps'i zor aldığım hattan aynı kablo, aynı modem ile 75 mbps internet alıyorum. Hani hattım desteklemiyordu.

Tuketici hakem heyeti kararina gore tuketici haklarinin gozetilmesini iceren kanun geregi kisi veya kurumlarin yaptigi taahutlu sozlesmeler 1 yildan fazla oldugu takdirde bile tuketici 1 yilin sonunda ayrilmak icin ucret vermeden islem saglayabilir sayet yenilendi ve taahutname gecerliligi durumlarinda tuketici ayrilmak isterse de tuketicinin en az ucreti odemesi adina ornek veriyorum 3 ay taahutu kalmissa son 3 ayini 9 ay taahutu kalmissa da kullandigi ay surecindeki taahut indirim bedeli odenir. Bunu uygulamiyorlarsa da aldigin hizmetten sikayetci olarak tuketici hakem heyetine basvur muhakkak lehine sonuclanacaktir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı