TTNET-TP Link Modem IP Almıyor

Yasin Üna1

Hectopat
TTNET TP-LINK modemim mevcut. 2 gündür IP alamıyorum. 24.07.2019 Saat 00.00 sularında Türk Telekom altyapı çalışması için interneti kesti. Modemde internet ışığı hariç bütün ışıklar yanmaktaydı. Ben de modeme Rest attım 2 defa ama internet ışığı yanmadı. Sabah baktığımda ise internet ışığı yanmaktaydı fakat internete erişimim yoktu. Telefonda ve bilgisayar'da 'kullanıcı adı ve şifre yanlış' İbareleri çıktı. Müşteri hizmetlerini aradım. Hızlı Kurulum yapmamın gerektiğini söylediler. Ben de Hızlı Kurulumu harfi harfine yaptım. Verdikleri kullanıcı adı ve şifreyi harfi harfine girdim fakat modem halen IP almıyordu. Arıza kaydı oluşturdular dünden beri aramaktayım fakat müşteri temsilcileri bana halen arızanız devam ediyor ilgili birimlere haber verdim gibi açıklamalarda bulunuyorlar hiçbir şekilde yardımcı olmadılar. Ne yapmam lazım modemde mi sıkıntı mevcut yoksa portlarda vs. mi? Defalarca hızlı kurulum yaptım fakat nafile. Alay eder gibi bana 1 haftalık 2 GB internet verdiler. Yetkililer yardımcı olmuyorlar.

444 1 444 numaradan defalarca aradım ve bana arızamın devam ettiğini modemin açık kalması gerektiğini,yetkili birimlere haber verdiklerini söylemekteler. Hiç bir şekilde yardımları dokunmuyor..
Aramış olduğun numara PSTN yani ev telefonu servisi.Ancak sorunun devam ettiğini söylüyorlarsa ilgili dslama genel arıza açmışlardır.Dolapta DSL kartta sorun vardır.Yakın zamanda ya kartı sök tak yaparlar düzelmez ise DSL kartı değiştirirler.

Arkadaşlar sorunu hallettim. Türk telekom hızlı kurulumda bana yanlış şifre vermiş. Tekrardan aradığımda Kübra Hanım bana yeni şifreyi mesaj olarak aktardı. Bende Hızlı Kurulum ile hallettim.Yardımın için @sonersuzer abiye teşekkürlerimi iletiyorum.

Arkadaşlar sorunu hallettim. Türk telekom hızlı kurulumda bana yanlış şifre vermiş. Tekrardan aradığımda Kübra Hanım bana yeni şifreyi mesaj olarak aktardı. Bende Hızlı Kurulum ile hallettim.Yardımın için @sonersuzer abiye teşekkürlerimi iletiyorum.
Kardeşim aynı sorunu ben de yaşıyorum. Çözümünü bana ayrıntılı olarak anlatır mısın?

Geri
Yukarı