TTNET Yeni IP Adresi Alma

esat karasu

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum benim modemle bilgisayar arasındaki IP çakışması, TTNET'i aradıgımda bagdastırıcı ayarları filan dedi. Ben de PC'ye yeni format attığım için bilgisayarım ingilizce bagdastırıcıyı filan buldum, TTNET'in verdigi bazı IP adresi var sanırım fakat nereye yazıcagımı bilmiyorum. Internetten arastırsım yeni IP alma falan filan hepsini denedim fakat olmadı. Bana yardım edebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum benim modemle bilgisayar arasındaki IP çakışması, TTNET'i aradıgımda bagdastırıcı ayarları filan dedi. Ben de PC'ye yeni format attığım için bilgisayarım ingilizce bagdastırıcıyı filan buldum, TTNET'in verdigi bazı IP adresi var sanırım fakat nereye yazıcagımı bilmiyorum. Internetten arastırsım yeni IP alma falan filan hepsini denedim fakat olmadı. Bana yardım edebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

DNS ve ya IP adresi girmişseniz muhtemelen onları otomatiğe almanızı belirtmiştir TTNET. Tekrar arayıp DNS ve IP adresinizin zaten otomatikte olduğunu tekrar kontrol edilmesini belirtin.

Çok kişinin aynı modem üzerinden internete bağlandığı yerlerde ip çakışması sorunu sık görülür. Bende interneti bu şekilde kullandığım için başıma geldi. Birden fazla telefon ve bilgisayar aynı modeme bağlanınca modem aynı ip adresini başka bir cihaza verebiliyor. Bu konu ile ilgili çözümü "ip çakışması çözümü" diye aratırsanız öğrenebilirsiniz.

Eğer modem bağlantısını doğru yapmadığınızı düşünüyorsanız öncelikle modem arayüzüne bağlanmanız gerekir. TTNET' in verdiği ip adreslerini nereye yazacağınızı bulamadığınızı söylemişsiniz. Bunun için tarayıcınızın (google chorome, internet explorer gibi...) adres çubuğuna http://192.168.1.1 adresini yazmalısınız.

Burada modem arayüzü için ip adresinizi bilmeniz gerekir. Ayrıca sizden kullanıcı adı ve şifresi isteyecektir. Bununla ilgili bilgi almak için; 192.168.1.1 | 192.168.l.l Ip Adresi Admin Giriş adresini ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Burada tüm modemlerin kullanıcı adı ve şifre bilgileri var. Ayrıca modem kurulumu, modem resetleme ve şifre değiştirme hakkında açıklamalar da işinize yarayacaktır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı