TTNET ZyXEL internet hızı çok düşük

wexies200

Femtopat
Daha fazla  
TTNET ZyXEL VMG3312-B10b marka modem kullanıyorum. İnternet hızım son birkaç aydır aşırı düşük. (masaüstü bilgisayarımda ASUS'un Wi-Fi adaptörü var)

1670085941803.png

xDSL istatiktikleri şu şekilde, evde 3-4 cihaz kullanıyor interneti en fazla o yüzden kişi sayısıyla da alakalı olduğunu düşünmüyorum ve hangi pakette kullandığımızı bilmiyorum. Bu işi nasıl çözebilirim? (3.5 Mbps yazsada indirme hızım en fazla 300 kilobayt) (iki kez Wi-Fi'yi resetledim küçük tuşundan)

TTNET ZyXEL VMG3312-B10b marka modem kullanıyorum. İnternet hızım son birkaç aydır aşırı düşük. (masaüstü bilgisayarımda ASUS'un Wi-Fi adaptörü var)

Eki Görüntüle 1592074

xDSL istatiktikleri şu şekilde, evde 3-4 cihaz kullanıyor interneti en fazla o yüzden kişi sayısıyla da alakalı olduğunu düşünmüyorum ve hangi pakette kullandığımızı bilmiyorum. Bu işi nasıl çözebilirim? (3.5 Mbps yazsada indirme hızım en fazla 300 kilobayt) (iki kez Wi-Fi'yi resetledim küçük tuşundan)

Bu değerlerin ful görselini atarmısnın hat değerlerine bakmak istiyorum.

Hocam hattınızda Max 3.5MB indirme ve 0.100 yükleme alabilirsiniz atanabilir şekilde maalesef çok fazla zayıflamanızda var SNR değerlerinizde çok düşük ve ADSL2 kullanıyorsunuz normal şartlarda 15MB gibi bir değer almanız gerek.

Hocam hattınızda Max 3.5MB indirme ve 0.100 yükleme alabilirsiniz atanabilir şekilde maalesef çok fazla zayıflamanızda var SNR değerlerinizde çok düşük ve ADSL2 kullanıyorsunuz normal şartlarda 15MB gibi bir değer almanız gerek. zayıflamanız var kablolardan kaynaklı olur zayıflamalar

Hocam hattınızda Max 3.5MB indirme ve 0.100 yükleme alabilirsiniz atanabilir şekilde maalesef çok fazla zayıflamanızda var SNR değerlerinizde çok düşük ve ADSL2 kullanıyorsunuz normal şartlarda 15MB gibi bir değer almanız gerek.
Ne yapmam gerek hocam, babama falanda söyledim değiştirelim diye bir kaç oyun için çok şey istiyorsun diyor. Çözümü yok mudur?

Eğer hattınızda ek yoksa ve kablonuz eski değilse modeminiz sorunlu. Arkadaşlarınızdan modem isteyin birkaç saat deneyin, büyük ihtimalle hat değerleri düzelecek.

Eğer hattınızda ek yoksa ve kablonuz eski değilse modeminiz sorunlu. Arkadaşlarınızdan modem isteyin birkaç saat deneyin, büyük ihtimalle hat değerleri düzelecek.
Deneyeceğim hocam sağolun.

Şimdi aklıma geldide benim uzun bir ethernet kablom var, bağlasam hızım artarmı ne kadar artar?

Son düzenleme:
Şimdi aklıma geldide benim uzun bir ethernet kablom var, bağlasam hızım artarmı ne kadar artar?
Modemden bilgisayara olan kablo gelen hızı etkilemez maalesef. Eklediğim görsellerden birindeki gibi bir kutudan alıyorsunuz. Eğer direkten alıyorsanız uğraşmanızı tavsiye etmem ama ikinci resimdeki gibiyse elektrikçi çağırıp şansınızı deneyebilirsiniz.
1670158958017.png
1670158992493.png

Geri
Yukarı