TTNET'den TürkNet'e geçmek

• Konuyu başlatan Warg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B

Warg

Hectopat
Makaleler
1
TTNET iptal edip TürkNet'e geçmeyi düşünüyorum.
TTNET tahhütüm bitince iptal etsem, aynı gün iptal olur mu? TürkNet'le konuşup bağlatmak istesem hemen bağlanır mı?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turkcell Superonline taahhütüm bitti iptalini istedim 1 gün sonra iptal ettiler, TürkNet'e abonelik açtım 8 gün geçti ne kuruluma geldiler ne doğru dürüst bilgi verdiler, üstelik 3 gün boyunca müşteri hizmetlerine ulaşamadım destek bölümünden mesaj attım ona da cevap veren olmadı, Facebook TürkNet sayfasına yazdım oda cevap vermedi. En sonunda Dh'de TürkNet destek nickli arkadaşla iletişime geçtim ve aboneliğimin iptal edilmesini istedim. Ne hikmetse o gün beni aradılar neden iptal ettirmek istiyorsunuz diye, işlemlerinizi hızlandıralım falan dediler istemedim ve iptal ettirdim.
Ondan sonra Millenicom'u aradım abonelik oluşturdum 3 gündür de bunları bekliyorum. 11 gündür internet yok evde kafayı sıyırıcam.

TürkNet'de muhatap bulabileceğin kimse yok öncelikle bunu bilmeni isterim. Yani bir sorun yaşadığında arayıp konuşabileceğin vs. kimse yok. Kendi başınasın. Bunun haricinde hemen açmazlar. Taahhütün bitmeden 1 hafta önce başvur. Anca yetişir taahhütüne.

Taahhütün bittiği gün taşıma yapıyorlar. Evrakları 1 hafta önceden doldurman gerekli. 2-3 saat kesinti ile TurkNet'e direk geçiş olur.

TürkNet'de muhatap bulabileceğin kimse yok öncelikle bunu bilmeni isterim. Yani bir sorun yaşadığında arayıp konuşabileceğin vs. kimse yok. Kendi başınasın. Bunun haricinde hemen açmazlar. Taahhütün bitmeden 1 hafta önce başvur. Anca yetişir taahhütüne.
TurkNet'den TT'ye geçtim, bırak müşteri hizmetlerine bağlanmayı, yoğunluk olunca çalmıyor bile. Turknet kullanırken OİM üstünden kayıt bırakabiliyordum.

Bu ülkede müşteri hizmetleri bakımından bütün firmalar sınıfta kalır. Hepsini at, benzin dök yak. O derece rezaletter.

TTNET internetini iptal etmene gerek yok. Taahhütten bir gün önce aramıştım ben nakil aldırdım. Türknet bağlanana kadar normal internetimi kullanmaya devam ettim. 5 gün içinde de tamamen nakilim gerçekleşti.
Bölgeden bölgeye değişmekle birlikte bağlı olduğum santral YAPA altyapısında olmasına rağmen rezalet derecede hız ve ping alıyorum. VDSL2 altyapım mevcut oysa. Derdimi de anlatacak kimsem yok. Sırf bu yüzden taahhütü göze alıp Türk Telekom’a geri döneceğim.

Ben TTNet aboneliğimi iptal ettirdikten sonra başvuru yaptım. Evrak maili gönderildi, evraklarımı kargoyla gönderdim. Geri dönüş sağlandığında bulunduğum bölgede boşta (uygun) port olmadığı ve beklemem söylendi. Bu süreç biraz uzadı, bir hafta kadar. Sonra da bağlandı.
Memnun muyum? Aslında başlarda biraz daha iyiydi. Hızım TTNet'te olduğu gibi 13-14 megabit arasıydı. Şu an ise 8-9a kadar düştü. Nedenini öğrenmek amaçlı 3 kez arıza kaydı bıraktım ama her kayıtta ısrarla hız testi yapmam söyleniyor, yapıyorum gönderiyorum. Ama sorun bağlantı kopukluğu değil, farklı bir konu diyorum. Bana mail atan danışman, önceki kayıtları okumadan etmeden, bağlantınızda sorun yok, internete aktif olarak bağlanıyorsunuz diyor. :) Şu an memnun değilim açıkçası. Muhatap bulamamak büyük problem. Bazı sorunlar anlık olarak çözüm ister. Sen arıza kaydı bırak, sonra bekle ki ertesi gün mail gelsin, o maile cevap ver de onlar geri dönsün de süreç ilerlesin de oooo. Sıkıntı ya.

Turknet kullanicisi olarak sunu diyebilirim.
Rezalet suanda internet. Gunde 3-4 saat kadar iyi internet anca.
Daha sonra 90 mbps olan internetim 5-7 mbps ye dusuyor ve ping cikiyor.
2 haftadir boyle.

Geri
Yukarı