Ttnet'i tüketici haklarına şikayet etmek

Alperen Erbay

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Ttnet'in Ultranet 75 GB akk olan 16 mbpse kadar internetini kullanıyorum. Hatta interneti 2 gün önce bağlattık. Ama bu lanet internetin şu an ki hızı 0.5 mbps civarında. Küfür etseler daha az alınırdım. Şimdi ben bu internetin hızını nasıl düzelttirebilirim?

Zonguldak'ın merkezinde yaşıyorum. Köy mü şehir mi belli değil. Fiber internet yok ADSL var sadece onun da durumu ortada. Bu arada eskiden ttnet kullanıyordum yine aynı problem var. Turkcell ile aynı alt yapı olduğundan mecburen ttnet almak zorunda kaldık. Turkcellden daha gelişmiş malesef.

Şimdi gelelim asıl olaya.
Müşteri hizmetlerini aradım. Dns ayari yaptılar, modem servisini arattılar, eve servis yolladılar olmadı. Eve gelen servis evin tesisatı bozuk dedi dışardan ölçtüler yine aynı hız. Yani evin tesisatında problem yok. Modem bozuk dediler yenisini aldım yine aynı. Bu İnternetimi nasıl düzeltirebilirim? Tüketici hakları ile ilgili tecrübesi olanlar ne sonuçlar aldı paylaşırlarsa çok yardımcı olurlar. Teşekkürler.

Kesinlikle şikayet et benim arkadaşımda da farklı bir sorun vardı arkadaşım internet bağlatmak için ttnet'e başvumuş soruyorum adama internet in var mı bağlanmadı hala diyor.Başvurduktan sonra 5 ay olmuş adama şikayet et diyorum biz zararlı çıkarız dedi.Sen şikayet et 175'e hiç birşey olmaz tazminat bile alırsın mahkeme olayı yok merak etmeyin.Kesinlikle şikayet edin bende böyle bir olay olsa keşke ama oldı olsun hiç birinin gözünün yaşına bakmam.Kapısına tüketici hakları dayanınca ne yapacak bakalım sen ara sorunu bildir.
tatmin olmadıysan şu videoyu izle:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende şikayet etmeni öneririm ama ülkemizin nadir yerlerin de internet altyapısı çok düzgün çalışıyor bunu belirtmek isterim. Bundan sonra çevrende ki Adsl kullanıcılarının da aynı sorunu varmı bunu öğrenmen lazım . Eğer varsa kesinlikle bölgenize veri sağlayan hatta sorun vardır. Bunun sonucunda hem TTnet'e dilekçe yazar hemde Tüketiciler Derneğine gerekli açıklamayı yaparsın

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı