TTNET'in Yapamayacağı Hız Artışı İçin İnterneti Kesmesi

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Arkadaşlar ben yaklaşık 6 aydır 35 Mbps 50GB bir paket kullanıyorum. İlçede yaşadığım için alabileceğim maksimum hız da zaten 35 Mbps.

Millenicom sitesindeki Fiber test sayfası 40 Mbps hız alabileceğimi söylüyor. Buraya kadar sorun yok.

Bugün internet 30 dakika önce kesildi. DSL ışığı hiç yanmıyor yani hatta kopma var. Ardından internet hattı sahibine (kendisi babam) TTNET müşteri hizmetlerinden bir arama geldi. Bayan, internetimizin bazen kesildiğini, hızımızı 50 Mbps'ye yükseltip paket fiyatını 70TL'den 94TL'ye çıkararak kesilmeyi önleyeceğini söyledi. Bu bana pek mümkün gelmedi. Kabul de etmedim bu durumu. Şu an internet kesik ve şirket bu sorunu çözmemekte ısrarcı.

Merak ettiğim şey bu yaptıklarını ne zamana kadar sürdürecekler?.. Bunu sonu ne olacak?..

Dipnot: Haftada 1 kez veya 2 haftada 1 kez genelde akşamları çok fazla internet kullanımı yapıldığı saatlerde internet 2-3 kez kesiliyor. Özellikle ayın ilk günlerinde. Kotayı aştıktan sonra kesilme kalmıyor. Modemi resetleyince kesilme direk bitiyor.

Bizde 16Mbps'den 24Mbps'ye yükselmek istedik fakat halen 16Mbps gözüküyor, yükselttikleri falan yok aynı hızı veriyorlar, kotanız ne kadar yüksek olursa olsun ayın sonlarına doğru bitiyor çok ilginç değil mi? Biz 50GB'dan 150GB'a yükselttik bi fark yok ay sonu gelir gelmez bitiyor. Ve de her ay istinasız bir problem çıkıyor internet ile alakalı, modemin internet ışığı gelmiyor, ADSL sürekli yanıp sönüyor, ne yapsakda babamı bi türlü ikna edemedim, farklı bir sağlayıcıya geçmek için. Rezillik diz boyu diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı