TÜBİTAK'ın Kabul Etmediği Mehmet Türker'in Buluşunu Çinliler Üretecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Felçli hastaların hayatını kolaylaştıracak cihazı 26 yaşında bir Türk, Mehmet Türker buldu. Cihaza GlassOuse ismini veren Türker’in icadı kafa hareketlerini yüzde 99,99 algılayıp bilgisayara aktarabiliyor. Engelli kişilerin ellerini kullanmadan teknolojik cihazları kullanmasını sağlayan buluş, TÜBİTAK tarafından reddedildi. İngiltere’de düzenlenen buluşlar zirvesine katılan Türker, yüzlerce proje arasından birinci seçildi.

Sistem, ağza alınan silikon parça ve bir gözlükten oluşuyor. Silikon aparat sayesinde tıklamaları gerçekleştirecek hastanın, kafa hareketlerini gözlük algılayacak. Böylelikle GlassOuse kullanan kişi, akıllı telefon ve bilgisayar kullanabilecek. GlassOuse'un hazırlanan tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türk icadı olmasına rağmen, GlassOuse’a sahip olmak isteyen hastalar ÖTV ve gümrük vergilerini ödemek zorunda kalacak. TÜBİTAK tarafından kabul edilmeyen buluşun tüm Dünya’da böylesine ses getirmesi ise oldukça ironik.

Haber Kaynağı: TÜBİTAK'ın Kabul Etmediği Türk'ün Buluşunu Çinliler Üretecek

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaşırtık mı? Tabii ki hayır. Kaçıncı benzer olay bu allah aşkına?

Yetherrr.. Şu adamın yerine başkası gelsin...

TÜBİTAK FETÖ yuvasıydı. Temizlendiğini sanmıyorum. Şimdi "ya her şeyi mi onlar yaptı?" diyenler olacak. Evet son 30 yıldır Türkiye'yi baltalama görevi onların. Diğer bütün örgütler bunların altında ve dolaylı olarak bunlara bağlı çalışıyor. TÜBİTAK'ı soyup soğana çevirmişler. Gerçek bir projeye yatırım yapsalar, bu soyma işlerini yapamazlardı. Eften püften işlerle paraları hacıladılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli benzer haberler ile karşılaşıyoruz TÜBİTAK hakkında, acaba bunun sürekli böyle olmasının sebebi TÜBİTAK yetkililerin vizyonsuzluğu mu yoksa başka başka sebepleri olabilir mi?

TÜBİTAK FETÖ yuvasıydı. Temizlendiğini sanmıyorum. Şimdi "ya her şeyi mi onlar yaptı?" diyenler olacak. Evet son 30 yıldır Türkiye'yi baltalama görevi onların. Diğer bütün örgütler bunların altında ve dolaylı olarak bunlara bağlı çalışıyor. TÜBİTAK'ı soyup soğana çevirmişler. Gerçek bir projeye yatırım yapsalar, bu soyma işlerini yapamazlardı. Eften püften işlerle paraları hacıladılar.
Alakası yok... Pardus ekibi Fetöcü filan değildir... Hatta dağıtılmasının sebebi olabilir.

Her şeyi onlar yaptıda onları oraya sokan kimler? Her olumsuz şeyde o suçlu bu suçlu hiç kendilerinde suç aramazlar. Böyle akıllı insanların kendi ülkesinde değilde başka ülkede bir şeyleri yapması insanı üzüyor.

Geçen günler de kanallar da haberlere konu olmuştu. Türkiye de bir yerlerde böyle bilgisayar kullananlar vardı. Bu biraz da bizim ayıbımız ve bu tarz olaylar gündeme geldiğinde tepki vermiyoruz. Şu tarz eleştirip geçiyoruz. Türkiye elektrikli araba yapıyor diyoruz. Bir bakıyoruz elektrikli arabayı dışarıdan almaya başlıyoruz. Bilinçsiz bir toplumuz kabul edelim. Bu tarz olayların büyük kısmı TÜBİTAK suçu olsa da en az bende sizde o kadar suçluyuz.

Alakası yok... Pardus ekibi Fetöcü filan değildir... Hatta dağıtılmasının sebebi olabilir.
Pardus ekibi FETÖ'cüdür mü dedik? :)
Türkiye içinde genelleme yaptık. Ben de zaten ülkenin hayrına olan her işi baltaladıklarından söz ediyorum. Hatırlarsınız iki mühendisimiz her iki bileği kesilmiş halde araçlarında ölü bulundu. Bu ezoterik bir örgüt. Aynı yöntemle Sultan Abdülaziz'i şehit etmişlerdi. Bir nevi imza atıyorlar. O zaman da akıl dışı raporlarla İntihar diye işin üstünü örtmeye çalışmışlardı.

Her şeyi onlar yaptıda onları oraya sokan kimler? Her olumsuz şeyde o suçlu bu suçlu hiç kendilerinde suç aramazlar. Böyle akıllı insanların kendi ülkesinde değilde başka ülkede bir şeyleri yapması insanı üzüyor.
Fetö siyonist bir yapılanma. 300 yıldır bu türden yapılanmalar kabuk değiştirerek Devlet'in içine sızıyor. Sultan Abdülaziz'in katlinde attıkları imzayla bir asır sonra işledikleri cinayetlerde verdikleri mesaj aynı. Şunu demek istiyorlardı. Biz hâlâ burdayız ve daha güçlüyüz. Sizinki gibi olayları dar bir çerçevede ele alarak meseleyi anlamak mümkün değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı