TÜİK: Haziran Ayı Enflasyonu %4.95, Yıllık Enflasyon %78,6

DarkBladeK

Picopat
Katılım
2 Temmuz 2022
Mesajlar
176
Yer
İstanbul
@murat_boy93 şimdi işin ironisini yapıyoruz da durum gerçekten üzücü. Satış yaparak uzun süreli bir ekonomi planının oluşturulamayacağını devlet büyüklerimiz acaba ne zaman anlayacak ki? :( Ekonomi hakkında sayfalarca kitap yazılıyor, ekonomi yönetmek bu kadar kolay olsaydı o kitaplar da yazılmazdı. Eldeki kaynak bittikten sonra ne olacak? Söyleyeyim, eskisinden daha beter duruma gelebiliriz.
 

murat_boy93

Centipat
Katılım
1 Haziran 2022
Mesajlar
1.228
Çözümler
3
Yer
İstanbul
@murat_boy93 şimdi işin ironisini yapıyoruz da durum gerçekten üzücü. Satış yaparak uzun süreli bir ekonomi planının oluşturulamayacağını devlet büyüklerimiz acaba ne zaman anlayacak ki? :( ekonomi hakkında sayfalarca kitap yazılıyor, ekonomi yönetmek bu kadar kolay olsaydı o kitaplar da yazılmazdı. Eldeki kaynak bittikten sonra ne olacak? Söyleyeyim, eskisinden daha beter duruma gelebiliriz.

Gerçekten bu duruma çok üzülüyorum.
 

DarkBladeK

Picopat
Katılım
2 Temmuz 2022
Mesajlar
176
Yer
İstanbul
Gerçekten bu duruma çok üzülüyorum.
Bundan emin değilim, bir yerde görmüştüm de istersen araştırabilirsin. Merkez Bankası'nın doları düşürmek için bir haftada dünya kadar dolar sattığı söyleniyor. Kardeşim tamam, bir şekilde piyasaya müdahale etmek gerekir. Hak veririm ancak o kaynaklar bittikten sonra ne olacak? Eksiye düşeceğimizi ve elde kalacak olan şeyin eski enflasyonunun yanı sıra enflasyonun daha da katlanacağını düşünüyorum.
 

Yeni konular

Yukarı