TÜİK: Haziran Ayı Enflasyonu %4.95, Yıllık Enflasyon %78,6

Ümit özdağ'ın anlık popülist söylemleri ile zaten ilgilenmiyorum.
Faşiste faşist denir. Ne şimdi ne de başka bir zaman asla iş yapamaz. Olsa olsa Mhp'nin yerini alır. Haa, isterim meclise girmesini. Ama şimdilik bağımsız girebilir sadece. Sonraki seçimlerde de hep baraj civarında takılır durur.

Bu arada hamasetini git ülkü ocakları'nda yap da mhp'lileri kandırırsın belki. Bende işe yaramaz.

"Fedakarlık" mı?
O nasıl bir şey yahu?

Bir de sallama şeyler yazmayın. Azıcık araştırın da biraz mantıklı sallayın bari.
Büyük alman otomobil markaları kurulduğunda Hitler'ya dünyada yoktu ya da çocuktu.

Hitler önce ülkedeki fabrikaların çok büyük bir kısmını panzer ve motorize üretimine ayırdı. Hitler daha sonra ele geçirdiği bölgelerdeki fabrikalara üretimi taşıdı ve alman toprakları üzerinde bulunan fabrikaların bir kısmını şu an hala bilmediğimiz teknolojilerin araştırılmasına, ve tersine mühendisliğe ayırdı. Motorize fabrikalarını ise savaşta personel taşıma aracı üreten firmalara tahsis etti. O firmaların adını günümüzde bilmeyen yok. Aynı politikayı Japon'lar da kullanmıştı.

İşte bu ülke ne çektiyse senin gibi sözde demokratik insanlar yüzünden çekti. CHP içinde şu an Canan Kaftancıoğlu ve Sezgin Tanrıkulu sözde Ermeni Soykırımı var diyen insanları partide tutuyor. Burası eş dost yeri değil diyen Ekrem İmamoğlu baldızını Beylikdüzü Belediyesi'nde işe sokmuş. CHP'li kaç tane belediyede rüşvet soruşturması var? Siz bunun hakkında ne yaptınız, hiçbir şey. Partinizde insanları "Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir liderdir onu hep eleştirmek olmaz. CHP bu kadar rahat eleştirilemez, bedel ödersiniz." diyen Eren Erdem ve vatandaşa saldıran Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca gibi insanları tutuyorsunuz. Sözde Ümit Özdağ faşist ama kimin insanları daha başa gelmeden mimlediği belli. Şu anda birçok ülke Ukrayna Savaşı'ndan dolayı Ukraynalılara mülteci sıfatıyla değil geçici sığınmacı statüsünde oturma izni veriyor. Dünyanın en demokratik ülkesi ABD, Ukrayna'dan kaçan insanlara mülteci sıfatıyla değil 18 ay geçici sığınmacılık statüsü verdi. Sizin gibi demokrasiden bahsedip her şeyi kendisi yapınca sorun olmayan insanlar Türkiye Cumhuriyeti'ne daha fazla zarar veriyor.
Yandaş medya haberleri bunlar. Ve aynı çamur dil...
Ne CHP benim partim ne de herhangi bir parti veya siyasetçi eleştiriden muaftır.
İsimler değişir. Hata yapanlar varsa ya düzeltilir ya da yollar ayrılır.
Ne Canan Kaftancıoğlu ne de Sezgin Tanrıkulu hakkında benim bir sorunum yok. Sen rahatsız oluyorsan o senin problemin.
Önümüzdeki seçim geçici bir yetkiyle rejim değişikliği yapıp demokrasiye geçmek istiyor muhalefet.
Daha uzun soluklu bir iktidar için ondan sonraki seçim hedefleniyor.

Hitler önce ülkedeki fabrikaların çok büyük bir kısmını panzer ve motorize üretimine ayırdı. Hitler daha sonra ele geçirdiği bölgelerdeki fabrikalara üretimi taşıdı ve alman toprakları üzerinde bulunan fabrikaların bir kısmını şu an hala bilmediğimiz teknolojilerin araştırılmasına, ve tersine mühendisliğe ayırdı. Motorize fabrikalarını ise savaşta personel taşıma aracı üreten firmalara tahsis etti. O firmaların adını günümüzde bilmeyen yok. Aynı politikayı Japon'lar da kullanmıştı.
Bırak reis bu adam belki şu an ailesinden birisinin hastalığı hemen teşhis edilip, ertesi gün ameliyat oluyorsa Japonların Birim 731'i ve Josef Mengele'ye borçlu olduğunu bilmiyor. Elektrikli motor teknolojisinin Panzerkampfwagen VII Maus ile yıllar önce geliştirildiğini bilmiyor.

Bırak reis bu adam belki şu an ailesinden birisinin hastalığı hemen teşhis edilip, ertesi gün ameliyat oluyorsa Japonların Birim 731'i ve Josef Mengele'ye borçlu olduğunu bilmiyor. Elektrikli motor teknolojisinin Panzerkampfwagen VII Maus ile yıllar önce geliştirildiğini bilmiyor.
Mercedes'in öncesinde uçak motoru ve tank üretmiş olması.

Yandaş medya haberleri bunlar. Ve aynı çamur dil...
Ne CHP benim partim ne de herhangi bir parti veya siyasetçi eleştiriden muaftır.
İsimler değişir. Hata yapanlar varsa ya düzeltilir ya da yollar ayrılır.
Ne Canan Kaftancıoğlu ne de Sezgin Tanrıkulu hakkında benim bir sorunum yok. Sen rahatsız oluyorsan o senin problemin.
Önümüzdeki seçim geçici bir yetkiyle rejim değişikliği yapıp demokrasiye geçmek istiyor muhalefet.
Daha uzun soluklu bir iktidar için ondan sonraki seçim hedefleniyor.
Yandaş medya haberi falan değil git bak. Kendi aile şirketindeki yöneticiyi İBB'de kaç yere atamış diye. Elinin altında internet var. Alim Karaca'nın yaptığına bak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sözde kendini Atatürk'ün partisine oy veren bir insan olarak görüyorsun ama atalarımıza soykırım yapıp, biz onlara soykırım yapmadığımız halde "Türkler soykırım yaptı." diyerek bizim dedelerimizi katillikle suçlayan insanların partide tutulması senin için sorun değil mi?
Kendiniz tanıdıklarınızı işe alıyorsunuz. Sizin oy verdiğiniz insanlar bunu söylüyor. 100 kişi alıyorsak 35'i CHP, 15'i İP, 15'i HDP diyen CHP'li yöneticiyi Ekrem İmamoğlu yalan söylemiş diyerek yalanlıyor. O adam ise hala daha göreve devam ediyor. CHP gelince hiçbir şey değişmeyecek, aynısısınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yandaş medya haberi falan değil git bak. Kendi aile şirketindeki yöneticiyi İBB'de kaç yere atamış diye. Elinin altında internet var. Alim Karaca'nın yaptığına bak.
Sözde kendini Atatürk'ün partisine oy veren bir insan olarak görüyorsun ama atalarımıza soykırım yapıp, biz onlara soykırım yapmadığımız halde "Türkler soykırım yaptı." diyerek bizim dedelerimizi katillikle suçlayan insanların partide tutulması senin için sorun değil mi?
Kendiniz tanıdıklarınızı işe alıyorsunuz. Sizin oy verdiğiniz insanlar bunu söylüyor. 100 kişi alıyorsak 35'i CHP, 15'i İP, 15'i HDP diyen CHP'li yöneticiyi Ekrem İmamoğlu yalan söylemiş diyerek yalanlıyor. O adam ise hala daha göreve devam ediyor. CHP gelince hiçbir şey değişmeyecek, aynısısınız.
İlk olarak yanlış kişilik analizi yapmışsın. Ben tahmin ettiğin gibi bir siyasi eğilimde değilim. Söyleyeyim de rahatla, anarşik herifin tekiyim. Türkiye'de bana hitap eden bir siyaset yok. Var da seçimle falan işi yok.

İkincisi, milliyetçilik bu ülkede göstermelik siyaset malzemesinden başka bir şey değil. Genelde mafyanın daha iyi kullandığı bir alan.

Üçüncüsü, incir kabuğunu doldurmayacak olaylardan deprem yaratmaya çalışan yandaşların algıları ile geliyorsun. Hatalar yapılır ve örgütler bu hataları düzeltir. Ki bu haberlerin gerçekliği su götürür. Tüpçü'nün medyasından ve takipçi delilerinden bana bir şey ispatlayamazsın.

Dördüncüsü, Türkiye'de çeşitli halklar, etnik gruplar var ve herkesin de siyaset yapma hakkı var. Türk, Kürt, Çerkez, Arap, Alevi, Roman, Ermeni, Hristiyan, Musevi, sağcı, solcu, sosyalist, faşist, kapitalist, liberal vs...
Hepsi de kendini temsil etsin. Her yapı kendi çapında yapar bir şeyler.

İlk olarak yanlış kişilik analizi yapmışsın. Ben tahmin ettiğin gibi bir siyasi eğilimde değilim. Söyleyeyim de rahatla, anarşik herifin tekiyim. Türkiye'de bana hitap eden bir siyaset yok. Var da seçimle falan işi yok.

İkincisi, milliyetçilik bu ülkede göstermelik siyaset malzemesinden başka bir şey değil. Genelde mafyanın daha iyi kullandığı bir alan.

Üçüncüsü, incir kabuğunu doldurmayacak olaylardan deprem yaratmaya çalışan yandaşların algıları ile geliyorsun. Hatalar yapılır ve örgütler bu hataları düzeltir. Ki bu haberlerin gerçekliği su götürür. Tüpçü'nün medyasından ve takipçi delilerinden bana bir şey ispatlayamazsın.

Dördüncüsü, Türkiye'de çeşitli halklar, etnik gruplar var ve herkesin de siyaset yapma hakkı var. Türk, Kürt, Çerkez, Arap, Alevi, Roman, Ermeni, Hristiyan, Musevi, sağcı, solcu, sosyalist, faşist, kapitalist, liberal vs...
Hepsi de kendini temsil etsin. Her yapı kendi çapında yapar bir şeyler.
CHP hiçbir zaman hataları falan düzeltmedi. Hata yapan kimse ceza almadı sadece adam gibi bu ülkenin çıkarını savunan Tanju Özcan partiden ihraç edildi. Nasıl olsa insanlar bize oy verecek kafasıyla hala daha devam ediyor. Milliyetçilik dediğin kesim bu ülkenin vatandaşı olan kişiler için geçerlidir. Dünyada %100 safkan ırk bulamazsın zaten. Milliyetçilik kültürdür, o kültüre ait olmak seni milliyetçi yapar. Atatürk'ün milliyetçiliği benimseme şeklidir ki bizde onu benimsiyoruz.
İncir kabuğunu doldurmayacak dediğin olaylar gayette büyük olaylar beyfendi. İşte bugün buna ses çıkarmadığın için o kişiler daha da cesaretlenerek gidip büyüğünü yapıyor. Geçen sene Finlandiya Başbakanı olan Marin'e 300 Euro daha fazla harcama yaptı diye soruşturma açıldı. Her şeyi sıkı tutacaksın. Ülkede yönetimin başına koyduğun kişiler senin paranı çarçur edemez. Cem Toker vergiyle ilgili zamanında açıklamıştı "Bu insanlara maaşı brüt vereceksin aradan 1 hafta geçecek ve vergi olan kısmını bankaya yatırmalarını isteyeceksin ki o zaman anlayacaklar ve paraların nereye gittiğini takip edecekler." diye.

Geri
Yukarı