TÜİK'e Göre Kasım Ayında Yıllık Enflasyon Yüzde 84,39 Oldu

Hocam yani yemin ederim ne benim bu ülkeden bir hazzım var ne ümidim var ne hayallerim ne geleceğim var ayıptır söylemesi 5 gün önce tel aldım netten ayıplı çıktı yüce devletin vatandaşı koruması yerine getirdiği kanun yüzünden yüksek ihtimal ürün iade kabul edilmeyecek mesela böyle de bir durum var ee ben ayıplı ürüne 10k para verip kullanmak zorundamıyım bozuk bozuk ? telefon ilk cıktığında 3750 tlden cıktı ben aldım 10k ? hakkımı helal etmiyorum.
Geçmiş olsun öncelikle. Üzülerek söylemek gerekirse bu saatten sonra iyiye gitmez. Değişim talebinde bulun veya mecburen garantiye göndermekten başka çare yok. Arada bir iyi kanunlar çıkıyor. Ama bir çoğu sadece siyasilerin faydasına. Gençliğe verilen önem bitti. Hepimiz senin durumundayız. Umut yok.

Durum kötü ve açıklanan miktar hiç mantıklı değil, evet. Ama halkımızın aylık olarak açıklanan yıllık enflasyonu anladığından da şüpheliyim.

Ortalaması şu an %70 bile olmayan enflasyona rağmen vergilere neden %123 zam geliyor acaba?

Geçen sene iPhone 13 telefonumu 12 bin liraya almıştım. Şu an 28 bin liraya satılıyor. 2 katından bile fazla arttı...
1,33 kat artmış.

Geri
Yukarı