Tüketici hakem heyeti başvurumu reddetti

ekizberke18

Centipat
Yer
İzmir
Merhaba hocalarım, internet üzerinden HepsiJet ile gelen bir kargom 8 ay önce tarafıma teslim edilmediği için kargo şirketiyle iletişime geçsem dahi sonuç alamamam sebebiyle THH'ye şikayet etmiştim. Fakat bugün bana tebliğ edilen kararda kargo şirketinin bir taraf olmaması sebebiyle başvurum reddedildi. İlgili kanun maddelerine göre kargo şirketinin bir taraf olmadığını belirtmişler. Tüketici mahkemesine şikayet edeceğim fakat kargo şirketi taraf olmadığı için kimi şikayet edeceğimi bilmiyorum. Sizce kimi davalı taraf olarak şikayet etmeliyim?

Dosya Ekleri

• IMG_THH Kararı Düzeltilmiş - Kopya.jpg
    IMG_THH Kararı Düzeltilmiş - Kopya.jpg
    166,9 KB · Görüntüleme: 247
Sadece satıcı firmayı şikayet edebiliyorsunuz ne yazık ki kanun bu yönde.

Ürünü aldığınız firmayı şikayet ettiniz mi?Belki sorun onlardadır.
Hocam şirket ürünü kargo şirketine teslim ettiğini belirtiyor. Kargo şirketi de bir kişiye teslim edildiğini belirtiyor fakat ürün bana hiçbir şekilde ulaşmadı.
Sadece satıcı firmayı şikayet edebiliyorsunuz ne yazık ki kanun bu yönde.
Kargo şirketlerinin neden bu kadar rahat olduğu belli oluyor. Neyse mecbur satıcıyı dava edeceğiz. Teşekkür ederim hocam.

Kargo şirketlerinin neden bu kadar rahat olduğu belli oluyor. Neyse mecbur satıcıyı dava edeceğiz. Teşekkür ederim hocam.

Sadece kargo değil ki hocam, ben başarı teknik servis ile sorun yaşadım ancak Turkcell bayisini dava ettirdiler.

Benimde monitörümde arıza olduğu için garanti firmasına vermiştim hem arıza çözülmemişti hemde monitörü çizmişlerdi bende dilekçe verdim satıcı firma ünvanı ile aynı karar benzer banada satıcı yerine garanti firmasını şikayet etmem gerekli denip reddedildi. Ne alaka ki şimdi ben garanti firmasından mı aldım ürünü veya fatura oradan mı kesildi? Bence karar bu yönde olmamalıydı benim dilekçemde ama işte..

Yeni konular

Geri
Yukarı