Tüketici hakem heyeti kararı ne kadar sürüyor?

Vanga28

Decapat
Daha fazla  
1 aylık airfryera kullanıcı hatasi çok yağ kullanılmış diyerek bana yardımcı olmadi, üstelik bunu yapın ücretini vereyim ugrastirmayin beni dedim. Adamlar çok masrafli, elindekini at yenisini al dediler. Ben de bugün THH'ye başvurdum yeni cihaz ile değişim için e-Devlet üzerinden, karar çıkması ne kadar sürüyor?

1 aylık airfryera kullanıcı hatasi çok yağ kullanılmış diyerek bana yardımcı olmadi, üstelik bunu yapın ücretini vereyim ugrastirmayin beni dedim. Adamlar çok masrafli, elindekini at yenisini al dediler. Ben de bugün THH'ye başvurdum yeni cihaz ile değişim için e-Devlet üzerinden, karar çıkması ne kadar sürüyor?

Aldığınız firmaya mı yoksa distribütörlüğe mi servise verdiniz? Firmaya ile bir de faturayla direkt distribütöre başvurun onlar da aynı şeyi derse davanızı bekleyin.
THH biraz uzun sürüyor.

Aldığınız firmaya mı yoksa distribütörlüğe mi servise verdiniz? Firmaya ile bir de faturayla direkt distribütöre başvurun onlar da aynı şeyi derse davanızı bekleyin.
THH biraz uzun sürüyor.
Firmayi verdim THH'ye. Dispirator e yolladim cihazi ama çok ilgisiz bir yer telefonla ulaşılmıyor wp den yazin diyorlar yaziyorum cevap yok ürünü geri yollarken bile haber vermediler içine bir not yazmışlar fazla yağ kullanılmış sizin hatanız ürünün tamir maliyeti çok yüksek diye. Satıcı da diyorki garanti kullanıcı hatasi olarak belirlemis yapabilcegimiz birşey yok. Ama Baştan sona mantık hatası var airfryer de et pişirilmiyor mu ette yağ yok mu ? Anladığım kadariyla tamiri çok pahali olduğu için 1 aylık cihaza çok yag kullanılmış diyorlar hatayı bana yıktılar.

Firmayi verdim THH'ye. Dispirator e yolladim cihazi ama çok ilgisiz bir yer telefonla ulaşılmıyor wpden yazin diyorlar yaziyorum cevap yok ürünü geri yollarken bile haber vermediler içine bir not yazmışlar fazla yağ kullanılmış sizin hatanız ürünün tamir maliyeti çok yüksek diye. Satıcı da diyor ki garanti kullanıcı hatasi olarak belirlemis yapabileceğimiz bir şey yok. Ama baştan sona mantık hatası var airfryer de et pişirilmiyor mu ette yağ yok mu? Anladığım kadariyla tamiri çok pahali olduğu için 1 aylık cihaza çok yag kullanılmış diyorlar hatayı bana yıktılar.

Firma distribütör ne derse ona onay vermek zorunda. Siz de hakkınızı firmayla aramakla mükellef kalıyorsunuz. THH kadar verdikten sonra firma itiraz edip üst mahkemeye taşımanız gerekebilir. Ki yüksek ihtimal bu şekilde olacaktır. Süreç çok uzun ve can sıkıcı olacak fakat hakkınızı bırakmayın.

Firma distribütör ne derse ona onay vermek zorunda. Siz de hakkınızı firmayla aramakla mükellef kalıyorsunuz. THH kadar verdikten sonra firma itiraz edip üst mahkemeye taşımanız gerekebilir. Ki yüksek ihtimal bu şekilde olacaktır. Süreç çok uzun ve can sıkıcı olacak fakat hakkınızı bırakmayın.
8 ay sonunda yenisini verseler beklemek sıkıntı değil ama kazanamazsam airfryerlerin fiyati da artıyor hem 8 ay kullanamayip hem de kaybedersem çok büyük mağdur olucam.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı