Çözüldü Tüketici hakem heyeti kararı sonrası para nasıl alınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Merhaba, daha önceden böyle bir konu açmıştım ve karara bağlandı.

1657961833798.png

Ben paramı nasıl alacağım ve aldığım ürün bende mi kalacak? Bu kararı, firmaya WhatsApp üzerinden kendim mi atıp isteyeceğim? Veyahut farklı bir yere mi başvurmam gerekiyor? Yoksa firma kendisi mi bana ulaşacak/atacak? Ödemeyi kapıda kredi kartı ile yapmıştım. Firma bir Instagram butiği, internet siteleri de mevcut. Bir önceki konuda biraz daha detaylı bahsetmiştim.

@BilgisayarKurdu @Mert hocam sizler bu konuda tecrübe sahibisiniz yardımcı olabilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Çözüm
e-Devlet'ten IBAN tanımlayın, direk o IBAN'a ödeme yapılıyor, e-Devlet üzerinden takip edebilirsiniz. 15 gün içinde ödenmezse firma ile iletişime geçin, elimize karar gelmedi derselerse kararı mail olarak iletip tekrar iletişime geçin. Baktınız ödemiyorlar en yakın icra dairesine gidin, firmanın ödeme yapmadığını ve yasal faizi ile ödeme talep ettiğinizi belirten bir dilekçe ile birlikte karar formu, kimlik fotokopisi bırakın. Başvuruda IBAN istiyorlar zaten hazır bir kağıt var onu dolduruyorsunuz dilekçe olarak. Sonrasında hesabınıza para yatıyor.
gerci benim meblag daha yuksekti (10500TL) ve avukat araciligi ile tahsil ettim.
sikayet ettigim firmayi aradim odemeleri icin, 'THH karari bize ulasmadi' diye yalan soylediler cunku.
avukat zaten parasini sikayet ettiginiz firmadan alacaktir; siz sadece noterden vekalet ucreti odeyeceksiniz.

gerci benim meblag daha yuksekti (10500TL) ve avukat araciligi ile tahsil ettim.
sikayet ettigim firmayi aradim odemeleri icin, 'THH karari bize ulasmadi' diye yalan soylediler cunku.
avukat zaten parasini sikayet ettiginiz firmadan alacaktir; siz sadece noterden vekalet ucreti odeyeceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya baktım da sanırım icra dairesine gidip takip başlatmak daha mantıklı.

e-Devlet'ten IBAN tanımlayın, direk o IBAN'a ödeme yapılıyor, e-Devlet üzerinden takip edebilirsiniz. 15 gün içinde ödenmezse firma ile iletişime geçin, elimize karar gelmedi derselerse kararı mail olarak iletip tekrar iletişime geçin. Baktınız ödemiyorlar en yakın icra dairesine gidin, firmanın ödeme yapmadığını ve yasal faizi ile ödeme talep ettiğinizi belirten bir dilekçe ile birlikte karar formu, kimlik fotokopisi bırakın. Başvuruda IBAN istiyorlar zaten hazır bir kağıt var onu dolduruyorsunuz dilekçe olarak. Sonrasında hesabınıza para yatıyor.

Çözüm
Teşekkürler hocam, güzelce anlatmışsınız.

Teşekkürler hocam, güzelce anlatmışsınız.
Rica ederim :) Umarım problem çözülür. Yakın zamanda başıma geldiği için biliyorum bende.

Merhabalar, uzun zaman geçmiş olmasına rağmen yazmak zorunda kaldım. Araştırmadığım yer kalmadı E-Devlet'e IBAN tanımlama nasıl yapılıyor acaba? Tüketici Hakem Heyeti beni haklı bulduğunda karşı tarafın parayı bana direkt göndermesi için bu IBAN tanımlama şart mı?

Merhabalar, uzun zaman geçmiş olmasına rağmen yazmak zorunda kaldım. Araştırmadığım yer kalmadı E-Devlet'e IBAN tanımlama nasıl yapılıyor acaba? Tüketici Hakem Heyeti beni haklı bulduğunda karşı tarafın parayı bana direkt göndermesi için bu IBAN tanımlama şart mı?
Merhaba, e devlette şahıs ödemeleri IBAN tanımlama yazarsanız orada mevcut hesaplarınızı görürsünüz onlardan birini tercih edin, en azından bende öyleydi. Ödeme için beni aradılar ve tanımlı IBAN yokibam tanımlayın dediler. Sizde de muhtemelen aynısı olur.

Merhaba, e devlette şahıs ödemeleri IBAN tanımlama yazarsanız orada mevcut hesaplarınızı görürsünüz onlardan birini tercih edin, en azından bende öyleydi. Ödeme için beni aradılar ve tanımlı IBAN yokibam tanımlayın dediler. Sizde de muhtemelen aynısı olur.
Anladım hocam teşekkürler. Tüketici hakem heyeti kararı sonrası parayı almak için IBAN tanımlamak gerektiğini sadece sizden okuduğum içini ilk başta kafam karışmıştı. Hatta e-devlet'ten baktığımda ilk başta SGK ile ilgili bir şey zannettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı