Tüketici hakem heyeti kaydı silinmiş

AlperenS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar hiç başına gelen oldumu, normal bir şey mi bu, 6 ay kadar önce bir ürün için tüketici hakem heyetine başvurmuştum. Tüketici hakem heyeti sayfasında bu başvurunun kaydı silinmiş, tamamlanan başvurular bölümünde de çıkmıyor, hiçbir yerde yok kayıt, bu konuda hakkında bir şeyler biliyorsanız benimle paylaşır mısınız lütfen?

Tarih aralığını kontrol ettiniz mi? 6 ayı geçtiği ve başlangıç tarihi öne kaydığı için görünmüyor. Sistem otomatik olarak 6 aylık aralığı gösteriyor, manuel olarak tarihi geriye çektiğinizde çıkması lazım.

Bence gerçekten haklı olduğunu düşünüyorsanız cimere yazın. Tüketici hakem heyeti dilekçeyi doğru düzgün okumadan Red veriyor. Bir daha da aynı konu üzerinden başvuramıyorsunuz ve mahkemeye başvurmanız gerekiyor. Mahkeme masrafları 2000-2500TL civarı tutuyor. Bunu bilen satıcılarda bunu kullanarak işin içinden sıyrılıyor. Belki cok fazla şikayet gelirse cimer bu konuya müdahale eder.

Tüketici hakem heyetine gittim kaydım silinmemiş sadece sistemde göremiyorum, korona olayları yüzünden ertelenmiş sadece yardımlarınız için tesekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı