Tüketici hakem heyetine Teknosa'dan 1 haftada savunma geldi

alonetrox

Hectopat
Daha fazla  
30 Eylül 2022'de Teknosa'dan aldığım laptopum ayıplı mal çıkması sebebiyle iade etmek için 27 Nisan'da tüketici hakem heyetine şikayet etmiştim. Aynı gün içerisinde Teknosa'dan savunması istendi. 24 Mayıs'ta ise Teknosa'dan savunma geldi. Bu süreç daha ne kadar sürer? Laptoplara zam gelmeden yeni laptop alacağım.

Hocam bende zamanında aynısını yaşadım 3 defa tüketici hakem heyetine gittim şikayet için sonucunda laptop'u aldığım fiyat üzerinden istediğim ürünü alabileceğimi söylediler üstüne bir miktar koyup farklı bir ürün almıştım bende.Merak etmeyin bu süreçler biraz uzun sürebilir ama haklısınız.

Kesin tarih vermek zor. Daha bilirkişi inceleyecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 Eylül 2022'de Teknosa'dan aldığım laptopum ayıplı mal çıkması sebebiyle iade etmek için 27 Nisan'da tüketici hakem heyetine şikayet etmiştim. Aynı gün içerisinde Teknosa'dan savunması istendi. 24 Mayıs'ta ise Teknosa'dan savunma geldi. Bu süreç daha ne kadar sürer? Laptoplara zam gelmeden yeni laptop alacağım.

Uzun sürebilir beklemekten başka çare yok.

Teknosa'ya ne zaman gittiniz iade etmek icin? 27 Nisan damı gittiniz? Ne sorunla karşılaştınız mesela?

Aşırı ısınma sorunu ve hoparlörlerde cızırtı sorunundan iki kere teknik servise verdim. İlk tamirde anakart ve hoparlör değişmesine rağmen iki sorunum da gitmedi. İkinci tamirde ise sadece inceleyip sorun yok deyip bana geri verdiler. Bundan sonra da tüketici hakem heyetine şikayet ettim. O günden beri iadeyi bekliyorum.

Aşırı ısınma sorunu ve hoparlörlerde cızırtı sorunundan iki kere teknik servise verdim. İlk tamirde anakart ve hoparlör değişmesine rağmen iki sorunum da gitmedi. İkinci tamirde ise sadece inceleyip sorun yok deyip bana geri verdiler. Bundan sonra da tüketici hakem heyetine şikayet ettim. O günden beri iadeyi bekliyorum.
Resmi servise tamir yaptırmadıysanız garantiyi yakmışsınız demektir, aleyhinze sonuçlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı