Tüketici hakları savunma istendi

Turgutslgn

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Aldığım laptopun 3 hafta sonra ayıplı olduğunu anladıktan sonra satıcı ile görüştüm fakat anlaşamadık. Üstüne 3 kez garantiye gönderdim. Garantide var olan sorun haricinde iki tane daha sorun açarak sorun sayısını 3'e çıkardılar ve hatalarını kabullenmediler. Daha sonra tüketici hakları'na başvurdum. Şimdi "savunması istendi" yazıyor. Bu süreç ne kadar sürüyor? Ve davayı kazanma olasılığım nedir acaba?

1609248071334.png

1609248118772.png

Son düzenleme:
Sa
Aldığım laptopun 3 hafta sonra ayıplı olduğunu anladıktan sonra satıcı ile görüştüm fakat anlaşamadık. Üstüne 3 kez garantiye gönderdim. Garantide var olan sorun haricinde iki tane daha sorun açarak sorun sayısını 3'e çıkardılar ve hatalarını kabullenmediler. Daha sonra tüketici hakları'na başvurdum. Şimdi "savunması istendi" yazıyor. Bu süreç ne kadar sürüyor? Ve davayı kazanma olasılığım nedir acaba?

Eki Görüntüle 806770

Eki Görüntüle 806772
Savunma süresi 6 iş günü. Tüketici hakem heyetleri en fazla 6 ay içinde karar açıklar. Genelde tüketici lehine karar veriyorlar. Ancak dua edin firma karara itiraz etmesin. İtiraz ederlerse; tüketici mahkemesinde sizi davalı olarak işleme alırlar ve süreç 2 yılı dahi bulabilir. Bu süre içinde ürüne mahkeme bilir kişi onayı için el koyar ve dava sonuçlanana kadar geri alamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı