Tüketici heyeti gündeme alındı - savunma istendi ne aşamadadır?

Bwerken

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar merhaba, Trendyol'dan aldığım tıraş makinesi ürünü jelatinsiz ve üzerinde değişik beyaz tıraş köpüğü gibi bir şeylerle gelmişti. Ve aynı şekilde kapatıp aynı saat içerisinde göndermenden video ve fotoğraf çekerek iadeye yolladım. 4 tür ürünü teknik servis desteği gerekiyor diye geri gönderiyorlar ben de aynı şekilde yolluyorum belki teknik servis desteği ile daha kolay olabilir ancak ben onları yaptığı yanlışlar yüzünden oradan oraya koşacak halim yok. 3. iptal süresinde tüketici mahkemesine başvuru yaptım ve işlemler bu şekilde bugün baktım 4.kez iade iptali ile yolladılar. Bu aşamalar sonucu aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi. Ne aşamada şu an mahkeme? Ve reddedilme gibi bir şey söz konusu mudur?

11.png

Son düzenleyen: Moderatör:
3-6 ayda anca sonuçlanır kardeşim sen direk teknik servise yollasana ?
Hocam sıkıntılı tarafı adamlar kendileri açılmış ve ayıplı ürün satıyorlar ve benim mi uğraşmamı istiyorlar? Gerekirse 6 ay beklesin 150 TL'ye şu an ihtiyacım yok zaten mahkeme her türlü alıcı lehine sonuçlanıyor öyle ya da böyle ancak kendi ayıplarını müşteri ve markaya yıkmak yerine kendileri karşılasın istiyorum. O firma söke söke alacak o makineyı tam olarak böyle düşünmekteyim.

Hocam sıkıntılı tarafı adamlar kendileri açılmış ve ayıplı ürün satıyorlar ve benim mi uğraşmamı istiyorlar? Gerekirse 6 ay beklesin 150 TL'ye şu an ihtiyacım yok zaten mahkeme her türlü alıcı lehine sonuçlanıyor öyle ya da böyle ancak kendi ayıplarını müşteri ve markaya yıkmak yerine kendileri karşılasın istiyorum. O firma söke söke alacak o makineyı tam olarak böyle düşünmekteyim.

Sen teknik servise yollasan adamlar zaten seni haklı bulup değişim veya iade edebilir sonucuna gidecekler sende ona göre iade alacaksın öbür türlü mahkemeyi beklemek uzun sürer.

"Savunması istendi"yse tebligat yollanıp 15 gün içinde cevap bekleniyor. Savunma geldikten sonra dosyan tekrar (savunması istenip cevabı gelmişlerle birlikte) sıraya giriyor ve sırası geldiği zaman herşey netse ya karara bağlanıyor yada konu çok net değilse bilirkişi atanıyor ve tekrar sırası gelince karara bağlanıyor. Sen direk Trendyol'u şikayet etmişsin, bence dosyan hangi ilçe hakem heyetindeyse bizzat gidip dilekçeyle ürünü hangi satıcıdan aldıysan onu da belirt ve mağduriyetin kim tarafından yapıldığını açıkça yaz. Direk trendyol'u şikayet ettiğin ve trendyol aracı olduğun için şikayetinde haksız bulunabilirsin, aylarca beklediğin de cabası olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı