Tüm Belgeleriyle Gameekstra Rezaleti

Alperen Soyer

Hectopat
Gameekstra ile yaşadığım sorunlar ve insanlarla nasıl dalga geçerek konuştuklarını, söyledikleri hiçbir sözün doğru olmadığını ve karşılaştığım bütün teknik aksaklıkları belge ve konuşmaları ile anlatacağım. Gerekli fotoğrafları yazının sonunda paylaşmış olacağım.

İlk olarak olayı özet geçeyim. Gameekstra üzerinden satın almış olduğum "HyperX Cloud II" kulaklığımın mikrofonun da bir arıza olması sebebiyle kendileriyle iletişime geçerek garantiye göndermek istediğimi ve nasıl bir yol izlemem gerektiğini sordum. Ürünü verdikleri adrese 06/06/2017 tarihinde Denizli/Çınar şubesinden kendilerine gönderdim. Ürünümü "KP01943596322" kargo takip kodu ile takip ederek ürünün 08/08/2017 tarihinde ellerine ulaştığını gördüm. Prosedür olarak eğer garantiye bir ürün yolluyorsam, ellerine ulaştığı zaman bana ellerine ulaştığına dair mesaj ile birlikte müşteri no ve form no bilgilerinin verilmesi gerekiyor. Teknik aksaklıklar ya da gecikmelerden dolayı gelmemiştir deyip bir gün bekledim fakat elime hala bir bilgi ulaşmayınca kendilerini telefonla aradım ve durumu izah ettim. Kendilerinin bana verdiği cevap "Ürününüz bize gelmemiş demek ki bizlik bir problem yok ortada." oldu. Kendilerine kargo takip numaramı söyledim ürünün kendi verdikleri birebir doğru adrese ulaştığını ve kendileri tarafından teslim alındığını söyledim fakat hala bu durumu kabul etmemekte ısrarcı oldular ve biz size geri dönüş sağlayacağız dediler. Aradan iki gün geçti hiçbir şekilde geri dönüş alamadım ve tekrar aradım, bu sefer "Ya ona biz bakamıyoruz sen mail atacaksın bize." şeklinde alaycı bir dille mail atmamı söylediler ve 12/06/2017 tarihinde kendilerine mail aracılığı ile sorunumu söyleyip kargo takip numaramı göndererek yardım istedim. Aradan 3 gün geçti hala maile bir geri dönüş alamadım ve bu süreçte her gün sorunu çözmeleri için aradım ve verdikleri tek cevap "Maili beklemelisiniz" oldu. 3 günün sonunda 15/06/2017 tarihinde hala mailime bir cevap gelmediği için üst düzey bir yetkiliyle görüşme talebinde bulundum ve kendisine sorunumu detaylı bir şekilde anlattım. Biraz konuştuktan sonra "Evet ürününüz bizde Kırmızı HyperX Cloud II değil mi" dediler ve ürünümün o olduğunu onayladım. 5 dakika sonra bana 7 gün önce verilmesi gereken müşteri no ve form no bilgilerini ulaştırıp ürünümün sonunda onların elinde olduğunu kabul ederek teknik servise gönderdiler. Bu anlattığım birinci rezillikleriydi.

Şimdi gelelim ikincisine:

Ürünümü gönderdikten sonra teknik servisteki yetkili arkadaşa ürünümün sorununun mikrofonunun çalışmadığını belirttim ve bunun için ekstra bir şey yapmam gerekip gerekmediğini sorduğumda buna gerek olmadığını, teknik servisin halledeceğini söylediler. Gel gelelim bu da düşündüğüm gibi olmadı ve bana verilen müşteri no, hizmet no aracılığı ile garantideki ürünümün sorgusunu yaptığımda orada ürün arızası olarak ekstra not düşülecek bir yer olduğunu ve sorunun kısa sürede çözülmesini etkileyen bir faktör olduğunu fark ettim. Tekrar arayıp ben mikrofonun da sorun olduğunu ve bunu iletmesi gerektiğini söylediğimi ve iletmediklerini söylediğimde, "Artık yapacak bir şey yok, bir şey yapamayız bu saatten sonra. Ürünün gelmesini bekleyeceksiniz" cevabını aldım.

Üçüncü rezilliğe gelirsek:

Gameekstra teknik takip sayfasına girerseniz oraya müşteri no ve form no yazıldıktan sonra ürününüzün garantideki durumunu öğrenebileceğiniz bir sayfa açılıyor. Bu hizmeti sağlayan sunucu ise hizmet24.com diye bir site. Bir yanlışlık sonucu müşteri numaramı doğru yazıp, form numaram "1033" olmasına rağmen yanlışlıkla "990" yazdım ve beni başka birisinin garanti durumu sayfasına yönlendirdi. Normalde sistemin işleyiş şeklinin yalnızca müşteri numarasına ilişkilendirilmiş form numarası ya da form numarasına ilişkilendirilmiş müşteri numarası doğru girildiği takdirde sonuç sayfasına ulaşılması gerekiyor. Ardından 0'dan şimdiye kadar verilmiş tüm form numaralarını denediğimde kendi müşteri numaram ile başka insanların garanti durum bilgilerine ulaşabildiğimi fark ettim. Bu durumu form numarasını sabit tutarak müşteri numaramın son hanesini değiştirip denediğimde ise şimdiye kadar Gameekstra'ya gelen ürünlerin sahiplerinin kişisel bilgilerine (Ad, Soyad, Telefon Numarası ve ev adresleri) ulaşabildiğimi ve bu garanti sistemini kullanan tüm üyelerin özel bilgilerine bu açık sayesinde rahatlıkla ulaşabildiğimi gördüm. Bu da demek oluyor ki müşteri gizliliği, özel bilgilerinizin gizliliği ve tüm iletişim bilgilerinize isteyen herkes ulaşabilir demek. Rezillikler bununla da bitmiyor, yanlışlıkla "990" diye girdiğim form numarasında garanti sonucu ürünün değiştirilmesi ya da hediye çeki olarak ücret iade edilme seçeneklerini de başkalarının adına seçebildiğimi fark ettim. Bu sistem açığını ve insanların özel bilgilerinin güvende olmadığını Gameekstra'ya facebook üzerinden tüm detaylı bilgileri fotoğraflar ile birlikte gönderip gerekli tüm bilgileri kendilerine verdim. Aradan bir ay dört gün geçmesine rağmen sistemde herhangi bir düzeltme yapılmadı ve ben dahil bu sisteme kaydı girilen herkesin bilgileri hala istendiği sürece erişilebilir durumda. Bu sorunu bir ay sonunda tekrar kendilerine ilettiğimde bana verdikleri cevap "Demek ki önemli bir sorun değilmiş ki düzeltmemişler, eğer önemli olduğunu düşünüyorsan telefonla ara bizi" oldu. Buradan da böyle konulara ne derece önem verdiklerini anlayabilirsiniz rahatlıkla.

Gelelim dördüncü rezilliğe:

Ürünüm garantide otuz dört gün boyunca kaldı. Kendilerine mesaj atıp ürünümün neden bu kadar uzun süredir hiçbir işleme girmeden hala bir şey yapılmadığını sorduğumda bana "Maksimum 15-20 iş günü içerisinde ürünün size gönderilmesi gerekiyor." dediler. Teknik servisi aradığımda ise en erken bir, bir buçuk ay sürer ürünü size göndermemiz cevabıyla karşılaştım. Bunu tekrar kendilerine ilettiğimde ise "Yaşadığınız problemlerden dolayı kusura bakmayın. Teknik servisteki yoğunluktan ötürü böyle bir durumla karşılaştınız. Teknik servisimizin size verdiği bilgiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz." yanıtını aldım.

Beşinci rezilliğe gelirsek:

Ben bugüne kadar yaklaşık yirmi tane yere garanti sürecinde ürün gönderdim ve hiçbirinde ne gönderirken ne de ürün tekrar bana gelirken kargo parasını ben karşılamadım. Soruna gelecek olursak "Garantiye gönderirken kargo ücreti size ait oluyor, GameEkstra tarafından size gönderilirken ise GameEkstra'ya ait oluyor. Prosedür bu şekilde işliyor." dedikleri halde ürünüm tekrar bana garantiden çıktığında verdikleri kargo takip numarası ile gönderi durumuma baktığımda ödeme şeklinde "Alıcı öder" yazdığını gördüm. Bunu onlara ilettiğimde ise "Bir yanlışlık yapılmış olabilir. Konuyla ilgili olarak yetkili birimlerimiz ile görüşürseniz gerekli yardımda bulunacaklardır size." dediler. Teknik servisi arayıp sorunumu anlattığımda ise "Ya o arkadaş yanlış biliyor, biz ne gönderilirken ne de gönderirken kargo ücretini karşılamıyoruz yanlış söylemiş sana." cevabı ile karşılaştım ve tekrar yaptıkları hatayı kendilerine mesaj olarak attığımda ise bir geri dönüş alamadım.

Demem o ki; Gameekstra denilen siteyi kesinlikle kullanmayın. Müşterilerine kesinlikle bir gram değer vermiyorlar, verdikleri bilgilerin çoğu yanlış, çözüm odaklı cevap vermiyorlar tek yaptıkları işleri olabildiğince ertelemek, müşteri gizliliğini en ufak derecede bile ciddiye almıyorlar şuan koyacağım fotoğraflarda bunu daha rahat anlayacaksınız zaten.

1.png
2.png
3.png
4.png
5.png
6.png
7.png
8.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Epey sıkıntılı geçmiş sizin için. Sanırım bundan sonra daha tedbirli yaklaşacağım. Satarken genelde hiçbir firmada sorun çıkmıyor ama ürün bozulduğu zaman firmanın ürünün arkasında durması önemli. Benim Asus Cerberus kulaklığım bozulmuştu ve Adeks Store'dan almıştım. Yaklaşık üç hafta sonra bana sıfırını gönderdiler. Ben mutlu ayrıldım mesela. Sizin adınıza üzüldüm ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Teşekkür ederiz bizi aydınlattınız asla o siteden alışveriş yapmam. Ancak kafam saçma bir soruya takıldı. Yukarıda
"Evet ürününüz bizde Kırmızı HyperX Cloud II değil mi" dediler ve ürünümün o olduğunu onayladım.
şeklinde yazınız var. Ama 3. Fotoğrafta kulaklığın gri renkli olduğunu gördüm. Acaba neden böyle bir sorun var ??

Teşekkür ederiz bizi aydınlattınız asla o siteden alışveriş yapmam. Ancak kafam saçma bir soruya takıldı. Yukarıda

şeklinde yazınız var. Ama 3. Fotoğrafta kulaklığın gri renkli olduğunu gördüm. Acaba neden böyle bir sorun var ??
Dostum en başta kendi form numaramın "1033" olduğunu belirtmiştim. Sistemin açıklarından bahsetmek için farklı form numaralarına ait bilgileri koydum oraya.

Gamekstraya bulaşmayın. Teknik serviste Furkan denilen kısa boylu bir eleman var. Bozuk kulaklığa gözümün içine baka baka bu çalışıyor dedi bana. Sonra ne oldu? Gittim kendi servisine gönderdim ve yenisini aldım kulaklığın.

Tam anlamıyla rezalet, insanı parasıyla rezil eden bir firma Gamekstra.

Rezaletin daniskası burdan alışveriş yapmayı düşünüyordum sayende vazgeçtim umarım başkalarına da ibret olur.

Amazon.de den alışveriş yapın arkadaşları ben böyle bir müşteri memnuniyeti görmedim amazon her türlü problemimi türkçe olarak beş altı tane alternatif sunarak hiç bir şekilde müşterisini çaresiz durumda bırakmadan çözüyorlar.

Rezaletin daniskası burdan alışveriş yapmayı düşünüyordum sayende vazgeçtim umarım başkalarına da ibret olur.

Amazon.de den alışveriş yapın arkadaşları ben böyle bir müşteri memnuniyeti görmedim amazon her türlü problemimi türkçe olarak beş altı tane alternatif sunarak hiç bir şekilde müşterisini çaresiz durumda bırakmadan çözüyorlar.

Aynen hocam. Amazon gibisi yok, adamlar canlı bir şekilde seninle iletişime geçip problemini çözmeye çalışıyorlar.

Şu ürünü almıştım ve kullanımında problem yaşamıştım. Amazon.com: Razer Kraken Pro Analog Gaming Headset for PC, Xbox One and Playstation 4, Black: Computers & Accessories

Canlı bir şekilde tüm sorularıma sabırlı bir şekilde tek tek cevap verdiler.

Ah birde Türkiye`ye gelse de amazon.tr adresinden alışveriş yapabilsek.

Geri
Yukarı