Tüm dünyada elektrik kesintisi olacak mı?

Şahsen ben Astrologlara güvenmiyorum hatta Astroloji'yi tamamen saçmalıktan ibaret buluyorum fakat bu sene son bir şey olmazsa şaşmam yani. Bir de Astrologlar 21 Aralık'ta Siyasi ve Dini bir deha çıkabilir diyordu, yani belki iyi şeyler de olabilir.
Yeni bir Erdoğan mı geliyor?

Güneş fırtınaları sandığınızdan çok daha fazla hasar bırakabilme potansiyeline sahipler. Şu ana kadar şanslıyız ki elektrik ve elektronik dönemimizi "küresel çapta" etkileyecek bir patlama olmadı ama bu her an gerçekleşmesi mümkün bir durum. O boyutta bir patlamanın yayacağı partiküller radyasyon koruması çok iyi yapılmamış uydulardan başlayıp evinizdeki elektronik her cihazı kullanım dışı bırakabilir. Elektrik üretim tesislerini devre dışı bırakabilir ki geçmişte bunun bölgesel olarak yaşandığı durum var. Bu ihtimal çok eskiden beri bilinen, evinize jeneratör alarak da aşamayacağınız bir durum. Bu boyuttaki bir etkinin tamir edilmesi en iyi ihtimallerle bile aylar sürer. Ekonomik sorunlar yaşayan ülkelerde çok daha uzun sürer...

Bunu aylar hatta belki yıllar öncesinden tespit etmek mümkün değil, ihtimallerden ibaret yapılan sansasyonel bir kapaktan yola çıkarak bu yıl olacağını savunmaya da gerek yok. O kapakta yer alan ve tutmayan öngörüler de var.
Trimbox, vb. şeyler kullanılırsa o kadar da hasara yol açacağını sanmıyorum.
Olursa mis, millet TikTok'tan uzaklaşmış olur.
Ayrıca TikTok sadece mide bulandırıcı ve açık kız videolarından ibaret değil. Güzel videolar da var. Lütfen TikTok'u boşuna kötülemeyin.

Trimbox, vb. şeyler kullanılırsa o kadar da hasara yol açacağını sanmıyorum.

Sistemler, standartlar ve üretimler bu kadar çeşitli ve fazlayken tüm Dünya'yı etkisi altına alacağını şahsen sanmıyorum.
Radyasyon kalkanı olan cihazlar (uydular gibi) bile devre dışı kalabilir o boyutta bir patlamanın göndereceği ağır partikül bombardımanı yüzünden. Evdeki cihazları falan hiç düşünmeyin öyle bir durumda. :D O anda Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalacak yüz için durum çok kötü olacak. Eğimden dolayı bir yarıküre bundan daha çok etkilenir, dua edin nüfusun %80'inin yaşadığı kuzeyde olmasın bunun etkisi. :D

O boyuttaki bir ışınımın ekonomik etkisi trilyonlarca dolar olacak.

Radyasyon kalkanı olan cihazlar (uydular gibi) bile devre dışı kalabilir o boyutta bir patlamanın göndereceği ağır partikül bombardımanı yüzünden. Evdeki cihazları falan hiç düşünmeyin öyle bir durumda. :D O anda Güneş ışınlarına doğrudan maruz kalacak yüz için durum çok kötü olacak. Eğimden dolayı bir yarıküre bundan daha çok etkilenir, dua edin nüfusun %80'inin yaşadığı kuzeyde olmasın bunun etkisi. :D

O boyuttaki bir ışınımın ekonomik etkisi trilyonlarca dolar olacak.
Bu kadar kötü olaydan sonra iyi şeyler düşünüyorum, bozmasana :D

Kestim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zero days, sıfır saldırısı isimli belgeseli izlemenizi önerebilirim.
İstanbul daki elektrik santralini de görebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı