Çözüldü Tüm HDMI türlerinin girişi aynı mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
Yeni monitör aldım ve ekran kartımda HDMI girişi olmadığı için Radeon HD 5450'ye geçeceğim. Demin bir konu açtım ve bu kartın HDMI sürümünü öğrendim. HDMI 1.3 destekliyormuş. Şimdi sorum şu ki tüm HDMI giriş tipleri aynı mıdır? Şekil olarak daha yeni bir HDMI tipi bu HDMI 1.3 girişine uyar mı?

Çözüm
Bendeki kabloların hepsinin girişi aynı sadece yapısı ve içi değişiyor diye biliyorum.

Yani 2.0 bile alsanız uyumlu çalışacaktır sadece sizin monitörünüz hangi çözünürlüğü hangi Hz destekliyorsa o ayarda çalışır.

Alırken size uyumlu olanı alın Type C type D type A değişiyor.
Bendeki kabloların hepsinin girişi aynı sadece yapısı ve içi değişiyor diye biliyorum.

Yani 2.0 bile alsanız uyumlu çalışacaktır sadece sizin monitörünüz hangi çözünürlüğü hangi Hz destekliyorsa o ayarda çalışır.

Alırken size uyumlu olanı alın Type C type D type A değişiyor.

Çözüm
Bendeki kabloların hepsinin girişi aynı, sadece yapısı ve içi değişiyor diye biliyorum.

Yani 2.0 bile alsanız uyumlu çalışacaktır ve sadece sizin monitörünüz hangi çözünürlüğü hangi Hz'de destekliyorsa o ayarda çalışır.
Yani her türlü çalışacaktır diyorsunuz, doğru mu anladım?

Yani her türlü çalışacaktır diyorsunuz?
hdmi-cesitleri.jpg

yüksek ihtimal sizinki standart a dır

@HamzaAts Genelde A türü mü kullanılıyor?

Ayrıca hayatımda ilk kez HDMI girişli bir monitöre sahip olacağım. 5450'deki 1.3 girişe monitörü sorunsuz bağlayabiliyor muyum?

@HamzaAts Monitörün özelliklerinde HDMI 1x diye bir şey belirtilmiş. 1x ifadesi türünü mü yoksa sayısını mı belirtiyor? Ayrıca 5450'de 1.3 var olarak görünüyor fakat türünü bilmiyorum. Deneyeceğiz artık. Olmadı dönüştürücü edineceğim.

1X denmesi 1 tane olduğunu gösterir tamam ekran kartındada gösteriyorsa bir sorun olmayacaktır bağlantılarını yaptığınızda çalışacaktır.

Geri
Yukarı