Tüm hesaplarım teker teker çalınıyor

Mustafa Yurtalan

Hectopat
Yer
İstanbul Maltepe
Daha fazla  
3 aydır Instagram hesabım haftada bir çalınıyor. Elon Musk postları ve hikayeler atıyor botları takip etmeye başlıyor hesabı geri alıyorum hesap şifre SMS doğrulma ekliyorum yine çalınıyor yeni olarak Twitch hesabım çalındı. Facebook hesabımda aynı şekilde ne yapacağımı bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 aydır Instagram hesabım haftada bir çalınıyor. Elon Musk postları ve hikayeler atıyor botları takip etmeye başlıyor hesabı geri alıyorum hesap şifre SMS doğrulma ekliyorum yine çalınıyor yeni olarak Twitch hesabım çalındı. Facebook hesabımda aynı şekilde ne yapacağımı bilemiyorum.

Muhtemelen, Takip edenleri gösteren uygulamalardan birini indirdiniz.

Şimdi kullandığınız 3. Parti yazılımları "hayrına" yazan arkadaş, sizin instagramınızı insanların para kazanması için "hayrına" yönetiyor.😁

Telefonunuza veya sisteminize bir güzel tarama yapin ardindan bir problem çikmadiysa benim tavsiyem bir format atmaniz olacaktir. Daha sonra test bir hesap açip 1 hafta bekleyin. Bakin yine hesabiniz çaliniyor mu?
Format attım çalındı yine.

İnternetten bir şey indirdiniz mi? Gelen herhangi bir sms/mail e tıkladınız mı?
İndirmiş olabilirim ama maile sms tıklamadım.

Muhtemelen, Takip edenleri gösteren uygulamalardan birini indirdiniz.

Şimdi kullandığınız 3. Parti yazılımları "hayrına" yazan arkadaş, sizin instagramınızı insanların para kazanması için "hayrına" yönetiyor.😁
Hayır program indirmedim.

Herhalde biri bana sağlam ayar oldu.

Hayır program indirmedim.

Herhalde biri bana sağlam ayar oldu.

Aynen, Amerikadaki bir developer arkadaş şimdi bana dedi; Mustafa Yurtalana çok ayar oldum, hayatını mahvedicem instasını çalıp elon musk broadcast açacağım dedi.

Onun almak istediği indirimli ryzen 5500 ün sonuncusunu sen almışsın. Ondan kurulmuş sana.

Instagram ayarlarınızın "uygulamalar ve web siteleri" bölmünde bir şeyler gözüküyor mu? Diğer platformlarda da benzer sekmeleri kontrol etmenizde fayda var.
Giriş hareketlerinde sizden başka birileri görünüyor mu?
Hesaplarınızın bağlı olduğu mailin şifresini değişip bütün hesaplardan çıkış yaptınız mı?

Onun almak istediği indirimli ryzen 5500 ün sonuncusunu sen almışsın. Ondan kurulmuş sana.
Yarın ryzen 5500 alacaktım iyi denk oldu.

Başka bir telefondan yeni Gmail açıp Instagram hesabınızı orada kullanmayı deneyin eğer çalınmazsa telefonunuza virüs bulaşmıştır.
Denedim twitch hesabım telefonumda yok ayrıca onun çalınması anlamsız.

Instagram ayarlarınızın "uygulamalar ve web siteleri" bölmünde bir şeyler gözüküyor mu? Diğer platformlarda da benzer sekmeleri kontrol etmenizde fayda var.
Giriş hareketlerinde sizden başka birileri görünüyor mu?
Hesaplarınızın bağlı olduğu mailin şifresini değişip bütün hesaplardan çıkış yaptınız mı?
Kendimden başka giriş gözükmüyor herşeyin şifresini e postasını değiştirdim fakat değişmiyor.

Son düzenleme:

Kendimden başka giriş gözükmüyor herşeyin şifresini e postasını değiştirdim fakat değişmiyor.
Telefonunuza bakın belki telefondan giriyordur. Bilgisayarınızda güvenli moda girin ve ağ seçeneğiyle girin ardından şu programlarla tarama yapın:

Emsisoft Emergency Kit:Emsisoft - Emergency Kit: Free Portable Malware Scan and Removal ve Rehber: Emsisoft emergency kit ile kötü amaçlı yazılımları ortadan kaldırın
ESET Scanner:Rehber: ESET Scanner ile Zararlı Yazılımları Temizleyin

Eğer hala bilgisayarda problem olduğunu düşünürseniz:
Rescue Disk:Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2023 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky ve Kaspersky Rescue Disk Kullanım Rehberi

Hiç bir şey çıkmadıysa ve ayrıca format attığınızı söylemişsiniz büyük ihtimalle telefonunuza girmiştir. Telefonunuzda da ESET ve BitDefender ile tarama yapın.

Ağınız da farklı bir bilgisayar var mıydı aktif olarak çalışan?

Geri
Yukarı