Çözüldü Tüm oyunlarda 0xc00007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asyadunyasi

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar anakart işlemci ve RAM'leri değiştirdiğim için eski sistemi silip yeni bir Windows 10 Home 18363 sürümünü kurdum fakat Epic Games'te ve bazı oyunlarda 0xc00007b hatası ve bazı oyunlarda da hiç açılmama sorunu yaşadım. Recep Baltaş'ın anlatımındaki gibi Process Monitor ile DLL hatalarını bulup Epic Games'teki DLL sorunlarını hallettim Epic Games açılıyor ve Epic sorununu çözerken farkında olmadan oyunların hiç açılmama sorununu çözdüm fakat şimdi ise tüm oyunlarımda 0xc00007b hatası alıyorum. Ben her oyun için sürekli DLL indirip atmak zorunda mıyım daha önceden de aynı Windows'u kullandım ve bu hatalarla karşılaşmamıştım yani karşılaşmıştım fakat DLL'leri System32 ve SysWOW64e atınca sorun çözülmüştü. Bu sefer çok farklı sorunlar çıkıyor var mı bir çözümü.
METRO2033, Borderlands2, Rocket League, Rogue Company, Assassin's Creed Syndicate, Sekiro shadows oyunlarımda 0xc00007b hatası var metro ve Sekiro shadows oyunları korsan diğerleri Epic'ten alındı.
Football Manager 202 Epic'ten alındı sorunsuz açılıyor.
Suicide guy korsan sorunsuz açılıyor.
The Forest korsan sorunsuz açılıyor.
Valorant sorunsuz açılıyor ve diğer tüm programlarım sorunsuz açılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
C:\Windows\System32\X3DAudio1_7.dll

Sil ve bunu kur.

Olmazsa Filter kısmını sıfırla, tekrar rapor paylaş.
El ile DLL atmak çözüm değildir.

Arkadaşlar müsait olamadım sabah rapor paylaşacağım.

Buyurun üstadlar şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
C:\Windows\SysWOW64\vcruntime140.dll

Sil ve bunları kur.

C:\Windows\SysWOW64\xinput1_3.dll
Sil ve bunu kur.

Söyledikleriniz yaptım, sorun çözülmedi. Ama aklıma geldi, eksik dll dosyalarını oyun klasörlerine kopyalamıştım bu nedenle, oyunları sildim şuan tekrar indiriyorum sonuçları bildireceğim, teşekkürler.

Oyunlardan bir tanesini sildim, tekrar indirdim kurdum, sorun çözülmedi. Son dedikleriniz yaptıktan sonra da Movavi Video Suite 2020 programına tıklıyorum hiç tepki vermiyor, dün çalışıyordu. Başka bir sorun var sanki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı